مقامات اطلاعاتی امریکا ارزیابی روسیه در مورد سقوط هواپیمای مالزی را رد کردند

روسیه,هواپیما

تهران ، ایرنا- مقامات اطلاعاتی امریکا روز سه شنبه ضمن رد ارزیابی های مسکو در مورد حادثه سقوط هواپیمای مسافربری مالزی بر فراز اوکراین اعلام کردند : پرواز MH-17 خطوط هوایی مالزی احتمالا براثر یک اشتباه جدایی خواهان آموزش ندیده طرفدار مسکو سرنگون شده است .

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، یک مقام ارشد اطلاعاتی امریکا که به شرط عدم افشای هویت خود سخن می گفت، اظهار کرد : شواهد جمع آوری شده تاکنون حکایت از آن دارد که جدایی خواهان با شلیک موشک زمین به هوای اس .ای -11 هواپیمای مالزی را منفجر ساخته اند ولی هنوز علت آن کاملا مشخص نیست . ˈ

روسیه پیش از این اعلام کرده بود که این هواپیمای مسافربری توسط نیروهای دولتی اوکراین در شرق این کشور سرنگون شده است .

مسکو همچنین به واشنگتن و دیگر کشورهای غربی در مورد بهره برداری از حادثه سقوط این هواپیما به نفع خود و علیه روسیه هشدار داده بود.

این در حالی است که باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا روز سه شنبه با حضور در سفارت هلند در واشنگتن و امضای دفتر یابود قربانیان این حادثه اعلام کرد : امریکا تا زمانی که عدالت در مورد سرنگونی این هواپیمای مالزی رعایت نشود آرام نخواهد گرفت .

در همین حال ، قانونگذاران امریکا خواستار پاسخ شدیدتر دولت اوباما نسبت به سرنگونی هواپیمای مالزی در تاریخ 17 ژوئیه بر فراز منطقه تحت کنترل جدایی خواهان طرفدار روسیه شدند.

در میان 298 سرنشین جان باخته این حادثه ، 193 هلندی قرار داشتند.

مترجمام 1403 ** 1917
کد N406585