شرکت‌های هواپیمایی پروازهایشان را به تل‌آویو لغو کردند

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزای آلمان پروازهای خود به مقصد تل‌آویو را به مدت 36 ساعت لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت لوفت‌هانزا این تصمیم را به علت بی‌ثباتی اوضاع در اطراف فرودگاه بن‌گوریون تل‌آویو اتخاذ کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این شرکت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، لغو پرواز به سوی تل‌آویو شامل دیگر شرکت‌های تابع لوفت‌هانزا یعنی جرمن‌ وینگز، اوسترین ایرلانز و سوئیس نیز می‌شود.

در این بیانیه آمده است: این تصمیم برای حفظ جان مسافران و جلوگیری از آسیب رسیدن به هواپیماها اتخاذ شده است.

آژانس هوانوردی فدرال آمریکا نیز به تمام شرکت‌های هواپیمای این کشور دستور داد تا 24 ساعت آینده از هر گونه پرواز به مقصد تل‌آویو خودداری کنند. شرکت‌های دلتا، یو‌اس ایرویز و یونایتد ایرلاینز پیش‌تر بسیاری از پروازهای خود را به مقصد فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو لغو کرده بودند.

این دستور پس از آن صادر شد که یک فروند موشک فلسطینی نزدیک فرودگاه بین‌المللی تل‌آویو فرود آمد.

پس از آن که شرکت‌های هواپیمایی لوفت‌هانزا، ایرفرانس و چند شرکت هواپیمایی آمریکایی پروازهای خود را به تل‌آویو لغو کردند، شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز نیز بر آن شد که پروازهای شامگاه سه‌شنبه و سه پرواز روز چهارشنبه خود را به تل‌آویو لغو کند.

شبکه المیادین نیز گزارش داد، کانادا هم اعلام کرده که پروازهای خود به تل‌آویو را لغو کرده است.

وزیر حمل و نقل رژیم صهیونیستی در واکنش به تصمیم بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی جهان مبنی بر لغو پرواز به تل‌آویو، اعلام کرد، هیچ دلیلی برای لغو این پروازها وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N406581