رییس‌جمهور:

اجازه نمی‌دهند دارو و پزشک به غزه بفرستیم

غزه,حسن روحاني

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن روحانی با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه، گفت: باریکه‌ی غزه را این روزها با انواع سلاح‌ها می‌کوبند و زنان، کودکان، پیرمردها و پیرزن‌ها را هدف قرار می‌دهند و در حالی که ملت ایران آمادگی کمک به مردم مظلوم غزه را دارد، اجازه نمی‌دهند حتی دارو و تیم پزشکی به غزه بفرستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس‌جمهور در ضیافت افطاری با حضور جمعی از ورزشکاران و مدیران ورزشی که در یکی از سالن‌های اجلاس سران برگزار شد، با بیان این‌که ما آمادگی داریم از مجروحان غزه در ایران پذیرایی و آن‌ها را درمان کنیم، ادامه داد: کمتر جنگی در دنیاست که در آن، جمع کوچکی با سلاح محدود در محاصره‌ی کامل باشد و در برابر وحشی‌گری‌های گروه نژادپرست قرار گیرد.

روحانی با بیان این‌که دل ما همراه مردم غزه است و دعاگوی همه‌ی مظلومان عالم هستیم، تصریح کرد: امیدواریم مسلمانان مظلوم فلسطین در این مبارزه‌ی نابرابر پیروز باشند و تردید ندارم که شکست از آن تجاوزگر و پیروزی از آن مظلوم خواهد بود.

وی با اشاره به این‌که امروز غم و اندوهی به‌خاطر کشتار بی‌رحمانه‌ی مردم فلسطین در دل همه‌ی مسلمانان و ایرانیان است، اظهار کرد: کشتار وحشیانه‌ی مردم مظلوم غزه را شاهد هستیم و حتی اجازه‌ی کمک‌های دارویی و پزشکی به مردم غزه را نمی‌دهند.

رییس‌جمهور در جمع ورزشکاران، با بیان این‌که ورزش در دنیای امروز جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است، گفت: ورزش همگانی نقش بسیار موثری در سلامت جامعه دارد و اگر دولت بتواند در ایجاد امید و تدبیر موفق باشد، ورزشکاران باید در ایجاد نشاط در جامعه، ما را کمک کنند و کل جامعه را به ورزش همگانی دعوت کنند.

روحانی با بیان این‌که امروز ورزش، یک رسانه است، اظهار کرد: وقتی ورزشکاران در یک مسابقه‌ی جهانی حاضر می‌شوند و میلیون‌ها نفر تماشاگر آن‌ها هستند، می‌توانند معلم اخلاق و مروج فرهنگ ایران در سطح جهان باشند و در کنار رفاقت،‌ وحدت و اتحادشان را نیز حفظ کنند.

او ادامه داد: ورزشکاران با حضورشان در عرصه‌ی بین‌الملل می‌توانند به‌عنوان مبلغ فرهنگ ایرانی و اسلامی در سطح جهان بسیار موثر باشند و نشاط و شور را بین مردم به‌وجود آورند.

وی با بیان این‌که دولت در خدمت ورزشکاران خواهد بود، تصریح کرد: امیدوارم ورزشکاران بتوانند روحیه‌ی امید و نشاط را بین مردم بیشتر کنند.

رییس‌جمهور با اشاره به این‌که ما در سیاست به‌دنبال بازی «برد - برد» هستیم که به‌لحاظ تکنیکی در ورزش معنی ندارد، گفت: آنجا که از لحاظ ورزشی پیروزی در صحنه نداریم، باید از لحاظ فرهنگی، اخلاقی و خودباوری به برد برسیم.

روحانی با اشاره به این‌که در هر ورزشی، اگر خودباوری ایجاد شود، پلکان صعود را طی خواهیم کرد، اظهار کرد: ما می‌خواهیم در صحنه‌های ورزشی، اخلاق و پاکی حکم‌فرما شود و از رقابت ناسالم دور باشیم، چون در ورزش، جناح و حزب وجود ندارد و وقتی ورزشکاران پیروز می‌شوند، همه‌ی جناح‌ها و احزاب خوشحال می‌شوند.

او با تأکید بر این‌که می‌خواهیم در کنار قهرمانی،‌ پهلوانی نیز حاکم شود، افزود: قدرت بدنی،‌ نشاط و سلامت برای اطاعت از خدا و خدمت به مردم باید به‌کار گرفته شود.

انتهای پیام

کد N406465