آیت الله هاشمی خطیب نماز جمعه روز قدس باشد/

دعوت انجمن اسلامی جامعۀ پزشکی ایران از مردم برای شرکت در راهپیمائی روز قدس

جامعه اسلامی پزشکان

تهران-ایرنا- انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران ضمن محکوم کردن جنایات صهیونیستها در غزه از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

به گزارش ایرنا دربیانیه این انجمن که در اختیار رسانه ها قرار گرفت آمده است:روز قدس، روز حمایت از مردم فلسطین در برابر تجاوز و ظلمی است که به صورت برنامه ریزی شده و سازمان یافته از سوی نظام استکباری غرب و به وسیله رژیم غاصب اسرائیل در منطقه جریان دارد.در این روز مسلمانان جهان در حمایت از ملت فلسطین به صحنه می آیند تا افشاگر چهره کریه رژیم اشغالگر قدس و حامیان بین المللی آن باشند.

در بخش دیگر از این بیانیه آمده است:روز قدس امسال مصادف شده است با دور جدیدی از حملات گستردۀ نظامیان صهیونیست ، از زمین و هوا، به مردم بی پناه غزه که در برابر چشم جهانیان قربانی می شوند اما سرافرازانه ایستاده اند و هیمنۀ نظامی اسرائیل را به چالش کشیده اند.

مرگ و ایستادگی، غم و غرور چهرۀ امروز سرزمین غزه در برابر چشم جهانیان است. در طرف مقابل قدرت و استیصال، جنایت و بی حاصلی چهرۀ سردمداران جنایت پیشۀ اسرائیل است و این دوگانه ها تداوم همان شعار جاودانۀ حماسۀ خون و قیام است که: خون بر شمشیر پیروز است.

با توجه به شرایط خونبارغزه و ضرورت هرچه بیشتر حمایت از زنان و کودکان مظلوم و رزمندگان غیور فلسطینی، راهپیمایی روز قدس پیش رو از اهمیت به سزایی برخوردار است و به همین دلیل ضمن اعلام شرکت در آن از مردم شریف کشور، بخصوص جامعۀ پزشکی که خود را شریک آلام ملت فلسطین می دانند دعوت می نمائیم در راهپیمائی بزرگ این روز شرکت نمایند تا بلکه این همدلی مرحمی باشد بر جراحت عمیقی که بر پیکر ملت فلسطین وارد آمده است و تا درد تنهایی و غربت به درد های آنها افزوده نشود.

ملت ایران در این روز فارغ از هر اختلافی به آرمان قدس می اندیشد و بر همه است تا موجبات شرکت گسترده مردم را در راهپیمائی این روز فراهم آورند. از این رو پیشنهاد می شود که خطیب جمعۀ روز قدس فردی آشنا با موضوع قدس بوده و بتواند شرایط بغرنج فلسطین را برای ملت تشریح و پیام ملت ایران را برای جهانیان بازگو کند.

انجمن اسلامی جامعه پزشکی در پایان ابراز امیدواری کرده است با تقاضا و دعوت از آیت الله هاشمی رفسنجانی، که از دیرباز به آرمان قدس پرداخته و خطیب نام آشنای روزهای قدس بوده است، برای ایراد خطبه و اقامۀ نماز در این روز و قبول این دعوت از جانب ایشان بر شکوه راهپیمائی این روز افزوده گردد.

سیام(1)**2021**1856
کد N406440