تجمعی در حمایت از مردم غزه برگزار شد

گروهی از پزشکان، فعالان فرهنگی و مردم به همت «ستاد یاری فلسطین» در اعتراض به همراهی دولت مصر با رژیم اشغالگر قدس، مقابل دفتر حافظ منافع مصر در تهران تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گروهی از پزشکان که برای حضور در غزه اعلام آمادگی کرده‌اند و جمعی از فعالان فرهنگی برای اعلام حمایت از مردم مظلوم غزه و محکومیت همکاری مصر با رژیم صهیونیستی در بستن مرز رفح و جلوگیری از امدادرسانی به مردم غزه، در مقابل دفتر حافظ منافع مصر در تهران تجمع کردند.

معترضان با سر دادن شعارهایی مانند «سکوت هر مسلمان، خیانت است به قرآن»،‌ «مرگ بر سازشگر» و «مدعیان حقوق بشر کجایند؟» اقدام اخیر مصر در بستن مرز رفح را محکوم کردند.

در این تجمع، یکی از دانشجویان در رابطه با جنایات اخیر رژیم اشغالگر قدس، گفت:‌ رژیم صهیونیستی باید بداند یک‌بار دیگر شیعه و سنی برای حمایت از مظلومیت مردم غزه با یکدیگر متحد شدند. روزی خواهد آمد که به جای تجمع در مقابل دفتر حافظ منافع مصر در تهران، برای دفاع از فلسطین به سمت قدس شریف حرکت خواهیم کرد.

او با اشاره به این سخن دکتر چمران که جنگ فلسطین، مرد را از نامرد مشخص می‌کند، ادامه داد: کسانی که خود را جزو مدعیان حقوق بشر می‌دانند، چرا سکوت کرده‌اند و در حمایت از مردم مظلوم غزه اقدامی انجام نمی‌دهند.

در ادامه‌ی این تجمع، حسن اسماعیلی - نماینده‌ی جامعه پزشکان - با اشاره به این‌که جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه، قلب هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد، اظهار کرد: رژیم اشغالگر قدس تا غزه را نابود نکند، از قتل عام این مردم مظلوم دست برنمی‌دارد.

او ادامه داد: کشورهای به ظاهر مسلمان، بخصوص مصر باید بدانند که تا کنون درباره‌ی دفاع از مردم مظلوم غزه، امتیاز خوبی به‌دست نیاورده‌اند. اگر ذره‌ای غیرت برای‌تان مانده، کشتار غزه را متوقف کنید، امت مسلمان در جای جای جهان باید با ایجاد فشار بر دولت‌های به ظاهر مسلمان باعث بسته شدن سفارتخانه‌های رژیم صهیونیستی در این کشورها شوند.

وی نقش دولت مصر برای کمک به غزه را پررنگ‌تر از دولت‌های عربی دیگر دانست و افزود: دولت مصر بداند با بسته نگه داشتن گذرگاه رفح به‌جز خشم مسلمانان، چیزی به‌دست نخواهد آورد.

همچنین رجایی - فعال حقوق بشر - گفت: امروز در مقابل دفتر حافظ منافع مصر تجمع کرده‌ایم و از دولت مصر می‌خواهیم، اقدام تاریخی‌ای را که باید انجام دهد، فراموش نکند. در غیر این صورت، تفاوتی با مبارک - رییس‌جمهور سابق مصر - نخواهد داشت. دولت مصر باید از عاقبت مبارک عبرت بگیرد و بداند خوش‌خدمتی به آمریکا چه عاقبتی خواهد داشت.

او ادامه داد: امروز رژیم صهیونیستی حمله به غزه را به‌عنوان پوشش نظامی برای تثبیت جایگاه گروه ترویستی «داعش» در عراق انجام می‌دهد. ما از دولت مصر می‌خواهیم که از این دسیسه آگاه باشد.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی قدس، از ملت ایران درخواست کرد که با حضور در روز قدس یک‌بار دیگر به آمریکا و متحدانش بفهمانند که مردم ایران برای دفاع از مردم مظلوم غزه همیشه در صحنه خواهند بود.

در پایان این تجمع، معترضان با در دست داشتن پرچم فلسطین به طول 20 متر و با سر دادن شعارهایی، خواستار باز شدن گذرگاه رفح برای رسیدن کمک‌های مردمی به غزه شدند.

انتهای پیام

کد N406437