پیشنهادهای چهارگانه مجلس ایران به تروئیکای بین المجالس اسلامی

بروجردی: رژیم صهیونیستی به دنبال نسل کشی در نوار غزه است

تروئیکا

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ارایه پیشنهادهای ایران به نشست تروئیکای بین المجالس اسلامی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی با ارتکاب جنایات جنگی و قتل عام زنان و کودکان در پی نسل کشی در نوار غزه است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرناٰ، علاءالدین بروجردی روز سه شنبه در نشست تروئیکای بین المجالس کشورهای اسلامی در تهران در سخنانی اظهار داشت: مدعیان دروغین هولوکاست امروز هولوکاستی واقعی را در جهان اسلام بوجود آورده اند و با حمایت آمریکا و متحدانش هزاران نفر را به خاک و خون کشیده اند.

وی با ابراز تاسف از سکوت برخی کشورها در برابر جنایاتی که رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین روا می دارد گفت: این کشورها پیش از این نیز با حمایت از گروه های تروریستی و دادن سلاح و امکانات به تروریست ها اختلافات در کشورهای اسلامی را به اوج رساندند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که جهان اسلام امروز بیش از هر چیز نیازمند کنار گذاشتن اختلافات و اتحاد در برابر دشمن اصلی جهان اسلام یعنی رژیم صهیونیستی است گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از ملت ایران جنایت های وحشیانه را محکوم می کنند.

وی با برشمردن پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران برای رفع بحران غزه اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی خواهان ایفای نقش تاریخی توسط کشور اسلامی مصر برای فعال کردن گذرگاه رفح با هدف کمک رسانی گسترده به مردم غزه است.

بروجردی افزود: ما رسما به مصر اعلام می کنیم که آماده ارسال کمک های انسانی و پزشکی از طریق هلال احمر به غزه هستیم.

وی افزود: همچنین بیمارستان های جمهوری اسلامی ایران آماده پذیرش هزار نفر از مجروحان فلسطینی هستند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به درخواست مجلس ایران برای اعزام هیاتی پارلمانی به نوار غزه برای ابراز همدردی با خانواده های شهدا و ساکنان این منطقه اظهار داشت: با عزیمت این نمایندگان و حضور آنان در کنار مردم شجاع فلسطین به طور عملی حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام می کنیم.

بروجردی همچنین با اعلام آمادگی و حمایت کامل جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فسلطین آن را حق مشروع فلسطینیان دانست و تاکید کرد: حمایت آمریکا و متحدانش از کشتار مردم غزه را محکوم می کنیم و از دبیر کل سازمان ملل می خواهیم نقطه پایانی بر این جنایت ها بگذارد.** نایب رییس مجلس الجزایر بر کمک به فلسطینیان تاکید کرد

سفیان المیمونی نایب رییس مجلس الجزایر نیز در این نشست با ابراز تاسف از کشتار مردم فلسطین در نوار غزه تاکید کرد: الجزایر با دقت تحولات غزه را پیگیری می کند و رنج و درد ملت فلسطین را بررسی می کند.

وی با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه اظهار داشت: الجزایر از ابتدای اوج گیری تجاوز اسرائیل به غزه آن را به شدت محکوم کرد و معتقد است که اگر سکوت بین المللی نبودٰ توسعه طلبی اسرائیل صورت نمی گرفت.

نایب رییس مجلس الجزایرهمچنین گفت: این کشور از سازمان ملل خواسته است تا مسوولیت خود را در قبال فلسطین بر عهده گیرد و برای نجات مردم فلسطین از کشتارهای دسته جمعی تلاش کند زیرا این کشتارها نقض آشکار منشور و قوانین بین المللی است.

وی تاکید کرد: سازمان های بین المللی باید به نمایندگی از وجدان جامعه بشری به ایفای مسوولیت های خود بپردازند و برای پایان دادن به جنایات علیه مردم فلسطین و احقاق حقوق آنان تلاش کنند.

نایب رییس مجلس الجزایر ضمن اعلام همبستگی مردم این کشور با مردم فلسطین بر کمک به فلسطینیان تاکید کرد و خواستار ایجاد کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف شد.

سیام**2025 **1449
کد N406391