اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی

انتقاد ظریف از کم تحرکی غیرمسئولانه شورای امنیت در موضوع غزه

ايران,وزير امور خارجه,رژيم صهيونيستي,فلسطين,غزه,محمدجواد ظريف,بین المجالس

وزیر امور خارجه کشورمان از کم تحرکی غیرمسئولانه شورای امنیت سازمان ملل در قبال جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجواد ظریف در اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی ابراز امیدواری کرد که این اجلاس که با هدف بررسی تحولات جاری در فلسطین و تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه انجام شده بتواند با همفکری شرکت کنندگان راهکارهای عملی برای پایان دادن به فاجعه غمناک غزه و یاری رساندن به مردم فلسطین ارائه کند.

رژیم صهیونیستی از بیش از دو هفته قبل با زیر پاگذاشتن اصول انسانی و نقض حقوق بین‌الملل و حقوق بشر با به کارگیری پیشرفته‌ترین جنگ‌افزارها تهاجم گسترده‌ای را به غزه معمول داشته است.

وی ادامه داد: با کمال تاسف در این حمله مراکز کاملا غیرنظامی از جمله مناطق مسکونی، درمانی، مساجد، موسسات عمومی و حتی گروه‌های امدادرسانی و هیات‌های رسانه‌ای را هدف قرار داده است.

ظریف با اشاره به کشته شدن صدها نفر غیرنظامی و زخمی شدن هزاران فلسطینی در حملات اخیر رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: تعداد بی‌شماری از فلسطینیان نیز در این حملات آواره شدند و بخش اعظمی از قربانیان را زنان، کودکان و سالمندان تشکیل می‌دهند.

وزیر امور خارجه ادامه داد: ساکنان غزه امروز با بحران گسترده ناشی از کمبود شدید امکانات پزشکی و دارویی مواجه‌اند و موانعی در مسیر ارسال کمک‌ها وجود دارد که تداوم این وضع موجب بروز فاجعه انسانی وحشتناکی شده است.

وی اضافه کرد: در دو هفته گذشته شاهد کم‌تحرکی غیرمسئولانه شورای امنیت و سکوت توام با رضایت و بعضا حمایت ‌های آشکار مدعیان دفاع از حقوق بشر در قبال تجاوز و کشتار غیرنظامیان در غزه هستیم.

ادامه دارد

کد N406373