مجمع نمایندگان استان کردستان تخریب یک چشمه تاریخی را بررسی می‌کند

یک عضو مجمع نمایندگان استان کردستان ضمن اعلام خبر جلسه با مسئولان وزارت نیرو برای جلوگیری از تخریب یک چشمه تاریخی در استان کردستان گفت: سوال از وزیر نیرو برای جلوگیری از تخریب این چشمه پیگیری خواهد شد.

حامد قادر مرزی، عضو مجمع نمایندگان استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد جلسه عصر امروز مجمع نمایندگان استان کردستان گفت: در این جلسه که علاوه بر نمایندگان استان کردستان،‌ تعدادی از نمایندگان استان کرمانشاه متخصصان بومی آب و همچنین مسئولان وزارت نیرو حضور داشتند در مورد اهمیت چشمه تاریخی بل که قدمت شش میلیون ساله دارد و جزو آثار ثبت ملی است صحبت شد و نمایندگان از مسئولان وزارت نیرو خواستند که احداث سد در پایین دست این چشمه که منجر به غرق شدن آن خواهد شد را متوقف کنند.

قادر مرزی با تأکید بر اهمیت تاریخی چشمه بل و دبی 400 لیتر در ثانیه در این چشمه گفت: احداث سد در پایین دست چشمه بل هم مشکلات محیط زیستی ایجاد می‌کند و هم مشکلات میراث فرهنگی. ما خواهان جلوگیری جدی از پیگیری موضوع احداث سد در پایین دست این چشمه هستیم.

وی با بیان اینکه بعد از تعطیلات مجلس سوال از وزیر نیرو در مورد علت بی توجهی به این چشمه را پیگیری خواهد کرد گفت:‌ هزینه تخریب چشمه بل از هر نوع منفعتی که متصور آن باشیم بیشتر است. مجمع نمایندگان استان کردستان و نمایندگان استان کرمانشاه به صورت جدی پیگیری توقف عملیات احداث سد خواهند بود.

انتهای پیام

کد N406372