چیت چیان در جلسه امروز کمیسیون عمران حضور یافت؛

نیاز طرحهای آبرسانی روستایی 90 هزار میلیارد تومان است

کمیسیون عمران

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو در جلسه عصر امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس اظهارات وزیر نیرو تکمیل طرحهای آبرسانی روستایی نیازمند 90 هزار میلیارد تومان اعتبار است.

ˈعباس فلاحی باباجانˈ در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس ، وزیر نیرو سیمایی از وضعیت صنعت آب کشور ارائه کرد و نمایندگان نیز دیدگاه های خود را در زمینه مدیریت منابع آب مطرح کردند.

وی افزود: بر اساس اظهارات وزیر نیرو تعداد مشترک آب وزارت نیرو 14 میلیون و 500 هزار مشترک است که از این تعداد پنج میلیون مشترک روستایی هستند و به این ترتیب 79 درصد از روستاییان کشور تحت پوشش شبکه آب شرب هستند.

وی افزود: در نشست امروز بحث هایی درباره میزان هدررفت آب در بخشهای مختلف کشاورزی و شرب مطرح و در نهایت مقرر شد برای رسیدن به راهکارهای لازم برای تامین آب شرب کارگروهی که اعضای آن از کمیسیونهای بهداشت، کشاورزی و عمران هستند این راهکارها را بررسی کرده و جمع بندی در این خصوص ارائه کنند .

نماینده مردم اهر در مجلس شورای اسلامی همچنین از ادامه بررسی طرح قانون نظام مهندسی در این کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس یکی از موادی که امروز بعد از بحثهای فراوان به تصویب رسید،کلیه اعضای نظام مهندسی حق شرکت در رای گیری های این سازمان را خواهند داشت.

به گفته وی این در حالی است که به زعم عده دیگری از نمایندگان، تنها دارندگان مجوز از نظام مهندسی حق شرکت در رای گیری های این مجموعه را باید دارا باشند.

سیام(4)**2021**1449
کد N406287