اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی

رییس مجلس سوریه:‌ سازمان‌های بین‌المللی سکوت خود در برابر جنایت اسرائیل را بشکنند

رییس مجلس سوریه از سازمان‌های بین‌المللی خواست سکوت خود را در برابر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بشکنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد جهاد اللحام در اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی برای میزبانی این اجلاس اظهار کرد:‌ جای تعجب ندارد که ایران برای یاری ملت فلسطین و ملت‌های اسلامی به پا خیزد چرا که این کشور همواره مدافعی محکم برای امت اسلامی بوده است.

وی ضمن قدردانی از دولت، ملت، رهبری و رییس جمهور کشورمان برای حمایت از ملت فلسطین در مقابل تجاوز اسرائیل تصریح کرد: ما امروز در حالی گردهم آمده‌ایم که امت اسلامی در بهترین شرایط به سر نمی‌برند و دشمنان امکاناتشان را علیه ما بسیح کرده‌اند . متاسفانه پراکندگی صفوف ما و گسترش اختلافات میان ما باعث شده دولت‌های غربی کشورهای ما را هدف قرار دهند و به ثبات داخلی ضربه بزنند و تخم فتنه را میان ملتهای ما بکارند.

رییس مجلس سوریه با بیان اینکه تجاوز رژیم صهیونیستی از 66 سال پیش ادامه دارد خاطرنشان کرد: برخی کشورهای اسلامی حتی به خود زحمت نمی‌دهند تجاوز را محکوم کنند و ملت فلسطین را مقصر می‌دانند و با کشورهای غربی همراهی می‌کنند.

محمد جهاد اللحام افزود: کشورهای اسلامی که خود را وقف دفاع از ملت‌ها کرده‌اند باید تحرک داشته باشند تا هرگاه ضرورت اقتضا کند برای حمایت از پایداری ملت فلسطین و مقاومت اقدام کنند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از مبارزه ملت فلسطین و یکپارچه کردن ملت فلسطین خاطرنشان کرد: ما از گروه‌های مقاوم فلسطینی دعوت می‌کنیم مواضعشان را در سطوح سیاسی یکپارچه کنند زیرا تنها راه جلوگیری از تجاوز همین است.

رییس مجلس سوریه ادامه داد: اینکه حامیان رژیم صهیونیستی و کسانی که با اهداف آن‌ها همراهی می‌کنند همان کسانی هستند که از گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه حمایت می‌کنند اتفاقی نیست و طرحی از قبل برنامه‌ریزی شده‌ است.

وی در ادامه گفت: از سازمان‌های بین‌المللی دعوت می‌کنیم از سکوت خود دست بکشند. کشورهای اسلامی نیز تا دیر نشده برای حمایت از فلسطین تحرک داشته باشند زیرا تروریسم محدود به سوریه و عراق نیست و گسترش می‌یابد تا کشورهای منطقه را دربرگیرد.

محمد جهاد اللحام در پایان تاکید کرد که سوریه همچنان در خط اول دفاع از ملت فلسطین قرار دارد.

انتهای پیام

کد N406277