تمدید ماموریت ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در اوکراین

سیاسی

مسکو - ایرنا- خبرگزاری ریانووستی روسیه روز سه شنبه در گزارشی از تمدید 6ماهه حضور هیات ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در اوکراین خبر داد.

بر اساس این گزارش، سازمان امنیت و همکاری اروپا نخستین بار در نشست شورای دائمی خود در روز 21 مارس تصمیم گرفت هیئت ویژه ناظران خود را برای شش ماه به اوکراین اعزام کند. در گزارش اضافه شده است: شمار اعضای هیئت ناظران100 تا 500 نفر تعیین و مقرر شده است که آنها در 10 شهر اوکراین از جمله دونتسک، دنپروپتروفسک، ایوانوـ فرانکوفسک، لوهانسک، لووف، ادسا، خرسون و چرنوفساخ مستقر شوند و دفتر اصلی شان در کی یف پایتخت این کشور قرار داشته باشد.

ماموریت هیات ویژه ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در اوکراین در شرایطی تمدید می شود که مسکو نیز پیش از این از طرح استقرار آنان در گذرگاه های مرزی خود با اوکراین استقبال کرده است.

از سوی دیگر تنش در روابط روسیه و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ماه های اخیر بر سر بحران اوکراین وارد مرحله جدیدی شده است و اعضای اتحادیه مسکو را به حمایت از شبه نظامیان جدایی طلب در شرق اوکراین متهم می کنند.

اتحادیه اروپا همسو با آمریکا بسته های تحریمی را علیه اشخاص و سازمان های روس به اتهام کمک به اقدامات نافی حق حاکمیت اوکراین اعمال کرده اند.

اروپام/518 **1010
کد N406269