اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی

پیشنهادات رییس مجلس فلسطین برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی

رییس مجلس ملی فلسطین پیشنهاداتی را برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی به پارلمان‌های اسلامی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سلیم زعنون در اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی با اشاره به گسترش تجاوزات رژیم صهیونیستی در غزه اظهار کرد: شهرک‌نشینان دست به ارتکاب جنایات وحشتناکی زده‌اند و غزه در حال از بین رفتن و نابودی است. البته فرزندان غزه فداکاری می‌کنند و تاکنون بیش از 600 شهید و 3400 زخمی حاصل این جنگ ظرف دو هفته گذشته بوده است. علاوه بر اینکه 2000 خانه نیز تخریب شده و هزاران تن آواره شده‌اند.

وی جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه را یک نسل کشی کامل عنوان کرد و خاطر نشان کرد: کودکان در حال بازی در خیابان کشته می‌شوند و صحنه‌های وحشتناکی اتفاق می‌افتد که وجدان انسان به درد می‌آید. بیمارستان‌های غزه جای پذیرش زخمی‌ها را ندارد و ما باید تصمیمی قاطعانه و قابل اجرا در این باره بگیریم.

رییس مجلس ملی فلسطین با بیان اینکه رسانه‌های رژیم صهیونیستی توانسته‌اند افکار عمومی ملت‌ها را گمراه کنند اضافه کرد: انعکاس اخبار به گونه‌ای است که گویی موشک‌های غزه اسرائیل را از بین می‌برند در حالی که این اسرائیل است که شهروندان غیرنظامی و زنان وکودکان را قتل عام می‌کند.

سلیم زعنون با تاکید بر لزوم بازگشایی گذرگاه رفح اظهار کرد: اسرائیل همچنان به تجاوز و جنایات خود ادامه می‌دهد و آخرین جنایت وحشتناک آن هم قتل عام شجاعیه با 65 شهید و هزاران زخمی بود که تداوم زنجیره جنایت‌های اسرائیل است.

وی با تشریح پیشنهادات خود برای مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: پارلمان‌های کشورهای اسلامی و بین‌المجالس اسلامی برای آزادشدن نمایندگان پارلمان فلسطین به رژیم اشغالگر قدس فشار بیاورند، دستگیری مجدد اسرایی که آزاد شده‌اند را محکوم کنند و با ارسال امکانات طبی و نیازمندی‌های فوری از نوار غزه و رفع محاصره آن حمایت کنند.

رییس مجلس ملی فلسطین با تاکید بر لزوم اجرای کنوانسیون ‌های ژنو برای جلوگیری از تکرار تجاوز رژیم صهیونیستی تاکید کرد: باید از هدف قرار دادن مردم غیرنظامی توسط اسرائیل جلوگیری شود و از دولت سازش ملی فلسطینی که در جهت وحدت فلسطینی‌هاست حمایت شود.

وی در پایان گفت: باید به مقاومت فلسطین و رزمندگان غزه که در برابر تهاجمات اسرائیل مقاومت می‌کنند درود فرستاد.

انتهای پیام

کد N406231