شریعتمداری در بازدید از مجتمع فولاد عنوان کرد:

چهارمحال و بختیاری در حوزه فولاد پتانسیل قابل توجهی دارد

معاون اجرایی رییس جمهور با بیان این‌که چهارمحال و بختیاری در حوزه فولاد پتانسیل قابل توجهی دارد، گفت: مجتمع فولاد از طرح‌های اولویت دار این استان است که باید گسترش یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ، منطقه چهارمحال و بختیاری محمد شریعتمداری در بازدید از مجتمع فولاد چهارمحال و بختیاری اظهارکرد: این بازدیدها به منظور بررسی وضعیت توسعه و امکانات و پیش بینی فعالیت‎های آتی استان است.

وی با اشاره به نقش توسعه‎ای زنجیره فولاد چهارمحال و بختیاری، افزود: برنامه توسعه این استان با توجه به برنامه ریزی استاندار به صورت خرد و کلان، بسیار گسترده است به طوری که برخی از این پروژه‎ها نقش اساسی در تامین اشتغال استان دارد.

شریعتمداری با تاکید بر لزوم تلاش در راستای جبران عقب ماندگی توسعه‏‌ای استان، گفت: حقوق اساسی مردم منطقه داشتن شغلی آبرومند است که از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون به این امر مهم توجه ویژه شده است.

وی با اشاره به پیشرفت 54 درصدی فاز اول مجتمع فولاد استان، خاطرنشان کرد: این پروژه به دلایل فنی از سال 90 تعطیل بود که از ابتدای امسال با تلاش ایمیدرو و سازمان صنعت، معدن و تجارت و حل مشکلات مالی مجدد آغاز به کار کرد که پیش‎بینی می‌شود تا پایان امسال و نهایت تا اوایل سال آینده فاز اول آن به بهره‎برداری برسد.

شریعتمداری با بیان این‌که چهارمحال و بختیاری در حوزه فولاد پتانسیل قابل توجهی دارد، گفت: مجتمع فولاد از طرح‌های اولویت دار این استان است که باید گسترش یابد.

به گفته وی، با توجه به اینکه 25 درصد واحدهای صنعتی این استان تعطیل و بخشی از آنها نیز نیمه تعطیل هستند، باید تلاش کرد این وضعیت در کمیته کارشناسی استان مورد بررسی قرار گیرد تا از این روند رو به تعطیلی صنعت جلوگیری شود.

معاون رییس جمهور کاهش رکود اقتصادی و حمایت از تولید داخلی را از سیاست‌های دولت یازدهم برشمرد و گفت: واحدهای نیمه تعطیل صنعتی که مشکل ساختاری اساسی ندارند در اولویت قرار می‎گیرند و به عرصه تولید بازگشت داده شوند.

انتهای پیام

کد N406213

خواندنی از سراسر وب