بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت روز جهانی قدس

سیاسی

جهادگران جهاد دانشگاهی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز قدس، ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی ، پایداری و شجاعت نیروهای مقاومت را تحسین نموده و همبستگی خود را با مردم مظلوم و صبور غزه و فرزندان مقاوم آن‌ها اعلام داشتند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) متن این بیانیه به شرح زیر است:

روز قدس، روز همبستگی با ملت مظلوم و بی پناه فلسطین و پشتیبانی سرنوشت ساز از مقاومت مردمی است که در خانه و کاشانه خود، زیر آماج حملات وحشیانه و ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی به شهادت می‌رسند، مجروح و معلول می‌شوند و یا در سرزمین خود، توسط رژیم اشغالگر به زندان می‌افتند.

روز قدس، روز امید، روز اتحاد مسلمانان جهان، روز مقاومت و روز استیفای حقوق مردم فلسطین است.

پیام بیدارکننده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (قدس سره) به مسلمانان عالم در رمضان 1399 هجری قمری و ابتکار نامگذاری هوشمندانه آخرین جمعه‌ ماه رمضان به عنوان روز قدس، قبل از هرچیز، اعلام جهانی این واقعیت است که دستان غاصب قطع شدنی است و بیداری و همبستگی همه مسلمانان در مسأله فلسطین تضمین کننده پیروزی آنها بر اهل کفر خواهد بود " وَلَن یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلًا".

این روزها غزه به عنوان نماد مقاومت امت اسلام در برابر رژیم سفاک صهیونیستی، رمضان خونینی را پشت سر می گذارد و بار دیگر قتل عام مردم و زنان و کودکان به عنوان هدف راهبردی سردمداران این رژیم برای تقویت روحیه شهرک نشینان و ساکنان سرزمین‌های اشغالی و به فراموشی سپردن شکست‌های تاریخی و تحقیرآمیزشان در جنگ‌های 22 روزه، هشت روزه و 33 روزه در دستور کار قرار گرفته است.

ارتش رژیم صهیونیستی از سال 2006 تا 2011 میلادی در هر سال، یک رزمایش بزرگ نظامی انجام داده اما هرچه بیشتر برای جبران شکست‌های قبلی تلاش کرده بیش از پیش در باتلاق ذلت فرو رفته، از این رو به جنایات جنگی رو آورده است و باسکوت جوامع بین المللی به هر اقدام جنایتکارانه‌ای دست می‌زند که کشتار شهرک شجاعیه و ممانعت از ورود پرسنل پزشکی از جمله وحشتناک ترین آنهاست.

در دور جدید حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی، در حالی که یک میلیون و هفتصد هزار ساکن نوار غزه در محاصره به سر می‌برند هر روز عده‌ زیادی شهید، مجروح و یا آواره می‌شوند و این در حالی است که حاصل نشست‌های به اصطلاح اضطراری شورای امنیت سازمان ملل، چیزی جز ابراز تأسف در برابر این فجایع انسانی و جنایات جنگی رژیم اشغالگر قدس نیست.

اما در مقابل با وجود این وضعیت اسفناک، عزم مردم مظلوم غزه و پشتیبانان مقاومت برای مقابله با صهیونیست ها جزم است و این بار نیز با امید به وعده الهی و توکل به او و در سایه صبر و اتکا به قدرت مقاومت جانانه خود همچون سال‌های گذشته، شکستی دیگر برای رژیم صهیونیستی را رقم خواهند زد.

ملت مسلمان و پیشتاز ایران، همصدا با مسلمانان و آزادگان جهان، روز قدس امسال با صلابت هرچه تمام‌تر به حمایت از آرمان فلسطین و مقاومت اسلامی و پشتیبانی مسلمانان غزه که در زیر آتش ظالمانه دشمن هستند، شتافته و با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی به ویژه در غزه، موجب دلگرمی مبارزان فلسطینی و وحشت این رژیم و حامیان غربی اش خواهند شد.

جهادگران جهاددانشگاهی نیز همگام با مردم ایران، پایداری و شجاعت نیروهای مقاومت را تحسین نموده و همبستگی خود را با مردم مظلوم و صبور غزه و فرزندان مقاوم آنها اعلام می‌کنند.

اعضای این نهاد انقلابی به شهدای غزه درود می‌فرستند و از خداوند متعال شفای عاجل مجروحان را مسألت نموده و اعلام می کنند در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، همراه با ملت ظلم ستیز ایران اسلامی بویژه دانشگاهیان و دانشجویان در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت نموده و به پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین و مقاومت اسلامی فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سرخواهند داد.

انتهای پیام

کد N406150