کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

امت اسلامی جبهه ای واحد برای مقابله با رژیم صهیونیستی راه اندازد

روز قدس

تهران- ایرنا- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی و کشتار مردم غزه و فلسطین، تاکید کرد: کشورها و امت اسلامی برای مقابله و ایستادگی در برابر رژیم صهیونیستی جبهه ای واحد تشکیل دهند.

بگزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل اخبار و رسانه ای مجلس شورای اسلامی،در بخش هایی از بیانیه این کمیسیون آمده است:جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و کشتار آنها بر سر سفره های سحر و افطار، تحت حمایت سران قدرت های سلطه گر از جمله آمریکا و انگلیس درحالی ادامه دارد که سکوت، مجامع بین المللی مدعی حقوق بشر را فراگرفته است.

این بیانیه می افزاید:عملکرد برخی کشورهای اسلامی نسبت به جنایات صهیونیست ها جای تاسف دارد؛ رژیم متجاوز صهیونیستی با قتل عام زنان و کودکان بی پناه،تاریخ جنایات خود در صبرا و شتیلا را زنده کرده است.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با ابراز تاسف از عملکرد برخی کشورهای اسلامی نسبت به جنایات صهیونیست ها،افزود:برخی کشورهای اسلامی مدعی محوری بودن درجهان اسلام به جای بسیج نیروها و امکانات خود علیه جنایات رژیم صهیونیستی، همه توان خود را در حمایت از گروه های تروریستی به کار گرفته اند تا مسلمانان را قتل عام کنند.

این بیانیه می افزاید:کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جنایات تجاوزگرایانه رژیم اشغالگر قدس در غزه و فلسطین را به شدت محکوم کرده و ضمن اعلام حمایت از مقاومت و مردم مظلوم غزه، از کشورها و امت اسلامی می خواهد تا با تشکیل جبهه ای واحد به مقابله با جنایات رژیم نامشروع صهیونیستی بایستند.

این کمیسیون همچنین با گرامیداشت روز جهانی قدس، از ملت بزرگ ایران، سایر ملت های مسلمان و همه جوامع بشری دعوت می نماید تا با حضور باشکوه در مراسم روز جهانی قدس، جنایات رژیم صهیونیستی و سکوت مجامع بین المللی را محکوم و انزجار خود را اعلام و از ملت مظلوم غزه و فلسطین اعلام حمایت کنند.

سیام(3)**م.ب**7261**1856
کد N406120