در دیدار با نماینده دائم سوریه نزد سازمان ملل

امیرعبداللهیان تاکید کرد: استمرار استراتژی ایران در مقابله با تروریسم

ايران,عراق,سوريه,حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه

بشار جعفری سفیر و نماینده دائم سوریه نزد سازمان ملل با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و درباره آخرین تحولات سوریه و منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بشار جعفری پیروزی‌های میدانی ارتش سوریه و دستاوردهای صحنه سیاسی بخصوص برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را از عوامل ناخرسندی و عصبانیت دشمنان سوریه برشمرد و تاکید کرد: این امر تشدید فشارها علیه سوریه را در ابعاد مختلف به ویژه در عرصه انسانی به دنبال داشته است.

سفیر و نماینده دائم سوریه نزد سازمان ملل با اعلام اینکه دمشق موافقت رسمی خود را با جایگزینی استفان دیمیستورا نماینده جدید دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه به جای اخضر ابراهیمی اعلام کرده است، گفت: بی‌طرفی، تعامل برابر با همه طرف‌های سوری و حمایت از روند آشتی و گفت‌وگوی ملی در سوریه شرط موفقیت نماینده جدید دبیرکل است.

وی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی را محصول طراحی غرب دانست که با هدف ایجاد جنگ طایفه‌ای و درگیر کردن کشورهای منطقه به یکدیگر، ایجاد و سازماندهی شده است.

در این دیدار امیرعبداللهیان نیز با اشاره به استقامت مردم و دولت سوریه در مقابله با بحران و شکل‌گیری مرحله جدید پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور، ابراز امیدواری کرد که این روند با اقدامات عملی و موثر دولت سوریه به ویژه در زمینه اقتصادی و موضوع بازسازی تکمیل شود.

معاون وزیرخارجه تحولات سوریه و عراق را به هم پیوسته خواند و بر استمرار استراتژی ایران در مقابله با تروریسم و توجه به راه‌حل‌های سیاسی و مشارکت همه افراد تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N406056