حسام‌الدین آشنا در گفت‌وگو با ایلنا:

نزدیک بودن رسانه‌ها به دولت ملاک پرداخت یارانه نیست

دولت,حسام الدین آشنا,ملاک دریافت یارانه توسط رسانه‌ها، نزدیک بودن انها به دولت نیست

ما در حمایت مادی دنبال رعایت مساوات هستیم اما در حمایت معنوی مساوات را زیاد نمی‌توان مطرح کرد البته برای ما مهم‌تر از مساوات رعایت عدالت است.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری معتقد است که در دولت یازدهم ملاک دریافت یارانه توسط رسانه‌ها، نزدیک بودن آنها به دولت نیست.

حسام‌الدین آشنا در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به اعلام یارانه‌های پرداخت شده در دولت دهم به رسانه‌ها گفت: در دوره‌های‌ قبل و در دولت نهم و دهم  در پرداخت یارانه‌ها نزدیکی و دوری رسانه‌ها به دولت مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم که در دولت یازدهم  دوری و نزدیکی به دولت تعیین کننده حق میزان یک رسانه در دریافت یارانه نباشد.

وی ادامه داد: امروز یارانه‌های روزنامه‌ها شفاف شده و یک فرمولی پیدا کرده است. هر روزنامه‌نگار و هر پژوهشگری می‌تواند بر اساس این فرمول متوجه شود که یک روزنامه چه میزان استحقاق دریافت یارانه را دارد. این کار کمک می‌کند که مردم متوجه شوند چه میزان و به چه روزنامه‌ای کمک شده است.

وی در پاسخ به این سوال که حمایت دولت از رسانه‌ها و نحوه دعوت از آن‌ها در جلسات دولت چگونه است گفت: ما در حمایت مادی  دنبال رعایت مساوات هستیم اما در حمایت معنوی مساوات را زیاد نمی‌توان مطرح کرد البته برای ما مهم‌تر از مساوات رعایت عدالت است.

کد N406050