دری نجف‌آبادی:عاملین جنایات غزه باید در دادگاه‌های بین‌المللی پاسخگو باشند

مجلس خبرگان,غزه

نماینده ولی ‌فقیه در استان مرکزی حملات اخیر رژیم صهیونیستی را جنایاتی غیرانسانی و غیرمجاز و دور از انسانیت دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه مرکزی، آیت‌الله دری‌ نجف‌آبادی با محکوم کردن جنایات غاصبانه رژیم صهیونیستی عنوان کرد: ارتکاب اینگونه جنایات در قرن 21 قابل توجیه نیست و باید عاملین این جنایات در دادگاه‌های بین‌المللی پاسخگو باشند.

وی به سکوتی که سازمان حقوق بشر در مقابل این جنایات اختیار کرده اشاره کرد و گفت: از سازمانی که وظیفه‌اش دفاع از حق و حقوق زنان و کودکان است و باید از حقوق طبیعی افراد از قبیل آب، غذا و مسکن حمایت کند، این سکوت قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: ایران با توجه به محدودیت‌هایی که دارد از مردم بی‌دفاع غزه همیشه حمایت کرده و با حضور پررنگ‌تر از سال‌های قبل در راهپیمایی روز قدس، این حمایت را بار دیگر به جهانیان ثابت خواهد کرد و انزجار و تنفر خود را نسبت به عملیات ددمنشانه این رزیم و حامیان آن اعلام خواهد کرد.

دری‌ نجف‌آبادی با اشاره به جلسه‌ای که با عنوان هم‌اندیشی دانشگاهیان استان برگزار شده است گفت: با توجه به استعداد و پتانسیلی که در استان مرکزی داریم، لازم است همکاری مؤثری بین دانشگاه‌ها صورت بگیرد.

وی با تأکید بر لزوم تشکیل یک دبیرخانه در این شورا عنوان کرد: این دبیرخانه باید دو هدف گسترش همکاری در منطقه و اولویت‌بندی موضوعات را در راستای فعالیت خود در دستور کار قرار دهد.

دری‌ نجف‌آبادی افزود: باید تمام فعالیت‌هایی که در زمینه‌های مختلف در سطح استان در حال انجام است، از سطح استانی خارج شده و در سطح منطقه‌ای وسعت یابد، در این صورت شاهد گسترش همکاری‌ها در سطح منطقه و کشور خواهیم بود.

وی به لزوم اولویت‌بندی جلسات اشاره کرد و گفت: دبیرخانه این ستاد باید موصوعات مهم را اولویت‌بندی کند و پس از موفقیت در هر طرح به سراغ گام و اولویت‌های بعدی برود.

انتهای پیام

کد N406000