ترقی: حوادث سوریه، عراق و غزه پازل طراحی شده استکبار است

غزه,قدس 93

تهران- ایرنا- عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بحرانها و حوادث پیش آمده در سوریه، عراق و غزه را پازل های طراحی شده استکبار جهانی دانست که به شکست انجامیده است.

حمید رضا ترقی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، اظهار داشت: شرایط پیش آمده از سوی تروریست های تکفیری در کشور عراق و سوریه بی ارتباط با جنایت رژیم صهیونیستی در غزه نیست؛ چرا که حامیان گروهک های تروریستی همان صهیونیست ها و استکبار جهانی هستند.

وی ادامه داد: حوادث سوریه و عراق در قالب یک پازل طراحی شده توسط استکبار جهانی شکل گرفته و در این دسیسه ها تلاش شده جبهه مقاومت به درگیری با تروریستها مشغول شود تا زمینه تجاوزات به غزه فراهم آید و همه این بحران ها با هم مرتبط است.

این کارشناس مسائل بین المللی محاسبات استکبار جهانی در سوریه و در عراق را شکست خورده عنوان کرد و گفت:شکست های استکبار جهانی محاسبات صهیونیست ها را به هم ریخته و طراحی استکبار جهانی به یک نقشه مفتضح تبدیل شده و افکار عمومی جهان امروز نسبت به نقشه های صهیونیست ها بیدار شده است.

ترقی تصریح کرد: ضرباتی که اکنون از جانب مقاومت بر پیکره رژیم صهیونیستی وارد آمده در طول تاریخ و زمان حیات رژیم جعلی اسراییل بی سابقه بوده است.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: اکنون ملت فلسطین علیرغم همه بی غیرتی ها و نبود حمایت برخی کشورهای عربی و اسلامی پیروز نبرد با استکبار خواهد بود.

ترقی گفت: تنفر جهانیان نسبت به رژیم اسراییل ، در روزهای اخیر به علت جنایاتش در غزه افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: احساسات ضد صهیونیستی مردم جهان و عملکرد جنایت کارانه رژیم اسراییل به روز قدس اهمیت ویژه ای بخشیده است.

این کارشناس مسایل بین المللی تاثیر راهپیمایی قدس امسال را چند برابر گذشته دانست و تاکید کرد: ریشه درخت غصبی اسراییل از زمین بیرون آمده و تنها با یک ضربه ملت های جهان از بین می رود و سرنگون خواهد شد.

ترقی افزود: روز قدس 93 به طور حتم در کشور ما نیز با شکوه برگزار خواهد شد و رژیم صهیونیستی با بیدار شدن افکار عمومی جهان رو به زوال و نابودی می رود.

سیام**7261 **1449
کد N405896