در بیانیه مجمع نیروهای خط امام مطرح شد:

سرنوشت ملت فلسطین با سرنوشت همه پیروان ادیان توحیدی گره خورده است

سیاست داخلی

مجمع نیروهای خط امام با اعلام انزجار و محکومیت نسبت به جنایات اخیر تکفیری‌ها و صهیونیست‌ها در عراق، سوریه، لبنان و غزه، در آستانه روز قدس بر ضرورت گرامیداشت این روز و بهره‌برداری از ظرفیت‌های دینی و سیاسی آن برای ایجاد اتحاد میان مسلمانان و همه علاقه‌مندان به آزادی و حقوق انسان تاکید دارد.

مجمع نیروهای خط امام در آستانه روز قدس با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت این روز تاکید کرد که به همان میزان که رفتارهای وحدت‌بخش، دل مؤمنان و علاقه‌مندان را سرشار از امید می‌سازد، رفتارهای تفرقه‌افکنانه به سردمداران صهیونیسم و سران جریانات تکفیری نیرویی تازه می‌بخشد.

به گزارش ایلنا، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«این روزها و در حالی که برکات ماه خدا، سراسر دنیا را فراگرفته و دل‌های مومنان واقعی را به یکدیگر نزدیک کرده و آنها را به رحمت و مغفرت واسعه الهی امیدوار ساخته است، غم بزرگی بر امت اسلامی سایه افکنده که بخشی از آن ناشی از جنایات صهیونیست‌ها در حق مردم مظلوم و بی‌پناه غزه است و بخشی دیگر به واسطه اقدامات خشونت‌طلبانه و متعصبانه جماعتی مسلمان‌نمای تکفیری است.

عجبا که امروز صهیونیست‌های متجاوز و تکفیری‌های متحجر همانند دو لبه قیچی، کیان مسلمانان را هدف قرار داده و اتحادی بنیادی میان خود به وجود آورده‌اند و دل همه پیروان ادیان توحیدی را سرشار از درد و اندوه ساخته‌اند.

صهیونیست‌های اشغالگر در طول شش دهه گذشته نشان داده‌اند که راهبردی جز تجاوز، سرکوب و ارعاب ندارند و هرگاه در اجرای سیاست‌های ددمنشانه خود ناموفق بوده و یا در انزوای بین‌المللی قرار گرفته‌اند، موضوعی مبهم را بهانه قرار داده و دیوانه‌وار حمله به کودکان و زنان و غیرنظامیان را در دستور کار قرار می‌دهند.

افسوس که برخی کشورها، نهادها، گروه‌ها و افراد به ظاهر دلسوز و مسلمان، هنوز از تاریخ عبرت نگرفته‌اند و به رغم مشاهده همه روزه جنایات صهیونیست‌ها و به جای متشکل ساختن نیروهای خود علیه اسرائیل غاصب، به تضعیف و تخریب جبهه مقاومت پرداخته و با به راه انداختن جنگ فرقه‌ای و تقویت جریانی جاهل و خشک مغز هزینه‌های هنگفتی را بر مسلمانان وارد می‌سازند.

آیا نباید با صدای بلند فریاد زد که اینان اساساً در جبهه کفر و سلطه‌طلبان دنیا و پشت خاکریزی سنگر گرفته‌اند که صهیونیست‌ها برای آنها ساخته‌اند؟

مجمع نیروهای خط امام با اعلام انزجار و محکومیت نسبت به جنایات اخیر تکفیری‌ها و صهیونیست‌ها در عراق، سوریه، لبنان و غزه، در آستانه روز قدس بر ضرورت گرامیداشت این روز و بهره‌برداری از ظرفیت‌های دینی و سیاسی آن برای ایجاد اتحاد میان مسلمانان و همه علاقه‌مندان به آزادی و حقوق انسان تاکید دارد.

بدیهی است موضوع فلسطین و قدس شریف پیوندی ناگسستنی با حقیقت تاریخ و حقوق اساسی انسان‌ها دارد و سرنوشت ملت فلسطین با سرنوشت همه پیروان ادیان توحیدی گره خورده است، چراکه فلسطین محل تلاقی ادیان ابراهیمی و تمدن‌های جهانی است و صهیونیست‌ها کمر به نابودی میراث همه موحدان بسته‌اند و حتی به اراضی سایر کشور‌ها نیز چشم طمع دارند و شاهد این سخن آموزش و ترویج نقشه‌های ساختگی از جغرافیای جعلی اسرائیل است که بخش وسیعی از خاورمیانه را نشانه رفته و اگر مجاهدت فرزندان امام خمینی(ره) در مقاومت اسلامی لبنان و فلسطین نبود امروز بسیاری از کشورهای منطقه در اشغال اسرائیل قرار داشت.

مجمع نیروهای خط امام با بزرگداشت یاد و خاطره همه شهیدان و مجاهدانی که از بدو اشغال فلسطین و یهودی‌سازی بیت‌المقدس به تکلیف انسانی و دینی خود عمل کرده و به مقابله با سیاست‌های صهیونیسم پرداخته‌اند و با تقدیم جان و یا رسیدن به شرف جانبازی و یا پذیرش رنج زندان از گسترش تجاوزات اشغالگران ممانعت به عمل آورده‌اند؛ اقدام امام خمینی(ره) در تعیین جمعه آخر ماه مبارک رمضان بعنوان روز قدس را حرکتی تاریخی و مدبرانه می‌داند که اهمیت آن امروز بیش از هر زمان دیگر روشن شده است.

این تشکل از همه آزادیخواهان و فرهیختگان و آحاد مردم در سراسر جهان می‌خواهد تا در این برهه حساس به وظیفه خود در برابر ندای مظلومیت مردم غزه عمل کرده و ضمن بزرگداشت روز قدس، با ارزش‌های منبعث از آرمان‌های انسانی و دینی بشر در طول تاریخ میثاقی دوباره داشته باشند و عرصه تحرک صهیونیسم اشغالگر را بیش از گذشته محدود نمایند.

البته اگر می‌خواهیم تفرقه‌افکنان در جهان اسلام را به انزوا ببریم و آنگونه که امام راحل (ره) مسیر حرکت را ترسیم فرمود و دلسوزان انقلاب و نظام در سال‌های گذشته بارها یادآور شده‌اند؛ باید به زمینه‌ها و عوامل وحدت‌آفرین در داخل ایران اسلامی بیش از سایر نقاط دنیا به صورت جدی توجه کنیم. امروز ایران در کانون توجه جهان اسلام و نظام بین‌الملل است. به همان میزان که رفتارهای وحدت‌بخش دل مؤمنان و علاقه‌مندان را سرشار از امید می‌سازد، به همان میزان رفتارهای تفرقه‌افکنانه به سردمداران صهیونیسم و سران جریانات تکفیری نیرویی تازه می‌بخشد.

مجمع نیروهای خط امام خالصانه از همه مسئولان و چهره‌های تأثیرگذار در اداره امور کشور می‌خواهد تا برای مهار افراط گرایی در داخل کشور چاره‌ای بیاندیشند. بدون شک سخنان تنش‌آفرین، برخوردهای حذفی، تهمت به خدمتگزاران واقعی انقلاب و نظام، منزوی‌سازی نیروهای اصیل، ناامید ساختن مردم از پیشرفت و اصلاح امور، ارائه چهره‌ای خشن از دین و ده‌ها رفتار دیگر همچون طوفانی است که یکپارچگی جامعه را هدف قرار داده و در خدمت دشمنان قسم‌خورده ایران و انقلاب اسلامی است.»

کد N405640