بیانیه سه اتحادیه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد به مناسبت روز قدس

رژيم صهيونيستي,غزه,روز قدس,دانشگاه آزاد اسلامي

سه اتحادیه بزرگ تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز قدس، در بیانیه‌ای تاکید کردند: ریشه اصلی بحران در خاورمیانه خودکامگی رژیم ساختگی اسرائیل است و تنها مقاومت مردم فلسطین می‌تواند جلوی این تجاوزها را بگیرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه که از سوی اتحادیه تشکل‌های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان اسلامی دانشجویان ایران (سادا) و مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی صادر شده به شرح زیر است:

«روز جهانی قدس یادآوری یک تکلیف اسلامی و انسانی به همه مسلمانان و مردم آزاده در سراسر جهان است تا با برگزاری مراسمی نمادین، با شکوه و گسترده، حمایت خود را از حقوق قانونی مردم فلسطین و مخالفت با اشغالگران صهیونیستی جلوه‌گر سازند. ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی در پدید آوردن روز جهانی قدس و عرصه‌ای برای نمایش قدرت امت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از جبهه استکبار و رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی، امروز منجر به ابراز وجود و احساس اقتدار ملت‌های حق‌طلب و آزادیخواه در مقابل قدرت‌های استکباری و استعمارگر در اقصی نقاط عالم شده است.

امسال در حالی به روز جهانی قدس نزدیک می‌شویم که تجاوزهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار کودکان و زنان بی‌دفاع تشدید شده و این رژیم غاصب‌گر با مظلوم‌نمایی سعی در اغفال جامعه جهانی در مقابل این جنایات و نسل‌کشی دارد.

با توجه به این که مسأله فلسطین یک موضوع جهانی بخصوص جهان اسلام است، باید تمامی ملت‌های آزادیخواه و مسلمانان جهان به این موضوع توجه داشته باشند که چگونه یک ملتی مورد ظلم، غارت و وحشی‌گری واقع می‌شود و حمایت حامیان غربی و اروپایی خود را دارد و پایبند به هیچ‌گونه تعهدات بین‌المللی نیست و سعی در اختلاف‌افکنی میان کشورهای مسلمان خاورمیانه برای ادامه غاصب‌گری خود دارد.

پس کشورهای عربی و مسلمان باید بدانند که با حمایت‌های خود از تروریست‌ها و گروهای افراطی که در کشورهای منطقه از جمله سوریه و عراق دست به وحشی‌گری می‌زنند و بنام اسلام برادرکشی براه انداخته‌اند تا دولت‌های مقاومت را با جنگ داخلی درگیر نمایند و از آنها حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کنند فقط اهداف و پروژه صهیونیسم را به اجرا می‌گذارند و بدانند ریشه اصلی بحران در خاورمیانه همین خودکامگی رژیم ساختگی اسرائیل است. مسأله فلسطین و تنها چیزی که می‌تواند جلوی این تجاوزها را بگیرد، مقاومت خود مردم فلسطین و مسلمانان و کشورهای منطقه در جلوی خواسته‌های نامشروع رژیم صهیونیسم است.

تحرکات سازش‌کارانه و خیانت‌باری که در پی خاموش کردن شعله‌های مقاومت و نیز مشروعیت‌بخشی به اسرائیل غاصب در بعضی از کشورهای غربی و عربی دیده می‌شود، هرگز قادر نخواهد بود با تضعیف روحیه پایداری و ایستادگی ملت فلسطین؛ رژیم صهیونیستی و حامی اصلی آن آمریکای جنایتکار را که اینک نزد افکار عمومی جهانیان منفورتر، ضعیف‌تر و منزوی‌تر از همیشه هستند را از باتلاق و مخمصه راهبردی امروز نجات بخشد. در این روزهای عزیز که به حق دست یاری خداوند متعال در آن مشهود است، همه عالم نظاره‌گرند که حتی تشنگی و گرسنگی هم نمی‌تواند مانع مطالبات اسلامی و انسانی مسلمانان شود و چگونه هیچ مسلمانی خفت و ذلت را نمی‌پذیرد و دل به سنت‌های دشمن شکن الهی بسته است و پیروزی ازآن ملت‌های مستضعف جهان است.

سه اتحادیه بزرگ تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی همراه با تمامی دانشگاهیان و دانشجویان و ملت ایران و همگام با سایر ملت‌های آزادی‌خواه جهان حمایت خود را از مردم بی دفاع فلسطین به خصوص مردم نوار غزه که این روزها شاهد به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان بی دفاع توسط رژیم صهیونیستی است، اعلام می‌داریم و از سازمان ملل و مجامع جهانی خواستاریم که هرچه زودتر در این قضیه ورود پیدا کنند و رژیم ستمکار را محکوم نمایند و تاکید می ‌کنیم که شاید بعضی از دولت های خود فروخته از اقدام‌هایی که تمامی اصول انسانی را زیر پا می گذارد حمایت کنند اما مردمان آنها همانگونه که در روزهای اخیر هم شاهد آن بودیم این جنایت ها را محکوم می کنند و در روز قدس امسال هم این انزجار نشان داده خواهد شد؛ ان‌شاءالله»

انتهای پیام

کد N405630