برژینسکی: نتانیاهو در حال ارتکاب اشتباهی بسیار جدی است

تسنیم نوشت:

مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌ای در خصوص حمله اسرائیل به غزه گفت نتانیاهو اشتباهی بسیار جدی مرتکب می‌‌شود.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، زبیگنیو برژینسکی در مصاحبه‌ای با فرید زکریا مجری و کارشناس سی‌ان‌ان درباره عملیات نظامی اسرائیل در غزه صحبت کرد.
زکریا به مصاحبه دیروز بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با سی‌ان‌ان که گفته بود تهاجم به غزه راهبردی برای خلع سلاح غزه است اشاره کرد و از برژینسکی پرسید: آیا تصور می‌کنید که این راهبرد اسرائیل به موفقیت ختم شود؟
برژینسکی در پاسخ گفت: نه، من فکر می‌کنم نتانیاهو در حال ارتکاب اشتباهی بسیار جدی است. هنگامی که حماس در واقع ایده مشارکت در رهبری فلسطین را پذیرفته، در حقیقت تصمیم این رهبری برای رسیدن به راه‌حلی صلح‌آمیز با اسرائیل را پذیرفته است. این یک گزینه واقعی است. آنها باید بر آن پافشاری کنند.
وی اضافه کرد: اما در عوض، نتانیاهو کمپین تهمت علیه حماس به راه انداخت و پس از کشته شدن سه نوجوان اسرائیلی بیگناه فوراً حماس را بدون ارائه هیچ‌گونه دلیلی به مشارکت در این قتل‌ها متهم کرد و از این موضوع استفاده کرد تا افکار عمومی در اسرائیل را برای توجیه حمله به غزه که بسیار کشنده است، تحریک کند.
مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا همچنین تأکید کرد: تصور می‌کنم نتانیاهو درحال منزوی کردن اسرائیل است. او در حال به خطر انداختن آینده بلند‌مدت اسرائیل است. من فکر می‌کنم باید تصریح کنیم این اقدامی است که کاملاً با آن مخالفیم و از آن حمایت نمی‌کنیم و اینکه این ممکن است ما و جامعه بین الملل را مجبور کند گامهایی را برای مشروعیت بخشی به آمال فلسطینیان (شاید در سازمان ملل) برداریم.

5252

کد N405401