وزیر دفاع:

سکوت جهان اسلام در قبال جنایات رژیم صهیونیستی، نوعی امتیازدهی است

دولت

امروز جهان اسلام در شرایط خاص و تعیین کننده‌ای به سر می‌برد که هوشیاری و توجه به ابعاد توطئه‌های استکباری نظام سلطه و صهیونیست‌ها امری است که اتحاد و انسجام ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی را برای صیانت از عزت و وحدت جهان اسلام به همراه خواهد داشت.

وزیر دفاع با اشاره به مقاومت مردم غزه در مقابله با تهاجم رژیم صهیونیستی گفت: تجاوز ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی به غزه، بیانگر استیصال این رژیم و نظام سلطه در مواجهه با جبهه مقاومت و نشان از یک توطئه شیطانی برای تخلیه توان راهبردی مقاومت در اراضی اشغالی است.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در جمع کارکنان وزارت دفاع طی سخنانی افزود: اقدام دوباره این رژیم در تجاوز به غزه با وجود تجربه ناموفق و پذیرش شکست مفتضحانه جنگ 8 روزه بیانگر بحران وجودی این رژیم است.

وی، سکوت مرگبار مدعیان دفاع از حقوق بشر را نوعی حمایت از اقدامات تروریستی گروه‌های تکفیری - صهیونیستی دانست و تصریح کرد: این حمایت‌های نامنصفانه موجب جری شدن هرچه بیشتر اشغالگران و ترغیب و تشویق تروریسم خواهد شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: دنیای اسلام و جهان عرب امروز در معرض یک انتخاب راهبردی است و بی‌توجهی و سکوت آن‌ها در قبال جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی نوعی امتیازدهی و پذیرش پیامدهای تاریخی زیان‌بار، غیرقابل قبول و جبران‌ناپذیر این سکوت است.

دهقان با تأکید بر اینکه "جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و بکارگیری سلا‌های آزاردهنده از سوی آنها نشان داده که این رژیم به هیچکدام از اصول انسانی و مقررات بین‌المللی پایبند نیست"، گفت: انزوا، خلع سلاح و محکومیت این رژیم حداقل اقدام انسانی است که دنیا می‌تواند در قبال این جنایتکاران جنگی و قداره‌بند انجام دهد.

وی همچنین تصریح کرد: روز قدس فرصت مناسبی است تا ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه جهان به دفاع از حقوق مردم فلسطین به خیابان‌ها بیایند و موجی از محکومیت علیه رژیم صهیونیستی را به صورتی گسترده و فراگیر به نمایش بگذارند.

وزیر دفاع ادامه داد: امروز جهان اسلام در شرایط خاص و تعیین کننده‌ای به سر می‌برد که هوشیاری و توجه به ابعاد توطئه‌های استکباری نظام سلطه و صهیونیست‌ها امری است که اتحاد و انسجام ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی را برای صیانت از عزت و وحدت جهان اسلام به همراه خواهد داشت.

سردار دهقان در پایان ضمن اعلام حضور در راهپیمایی روز قدس، از ملت عزیز و ظلم‌ستیز ایران و همه مسلمانان جهان برای حضور هرچه باشکوهتر در این راهپیمایی دعوت به عمل آورد.

کد N405351