پاکستان:ارتش بدون هیچ ملاحظه‌ای تمامی شبه‌نظامیان را هدف قرار می‌دهد

یکی از مشاوران امنیتی ارشد پاکستان در دیدار با نماینده آمریکا گفت که نیروهای امنیتی کشورش تمام گروه‌های مسلح در منطقه قبیله‌ای وزیرستان شمالی را هدف قرار می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اظهارات یک روز پس از آن مطرح شد که ژنرال جوزف دانفورد، فرمانده آمریکایی نیروهای تحت حمایت ناتو در افغانستان گفته بود که ملاحظاتی را در هدف گرفتن شبه نظامیان و اثرگذاری کلی عملیات‌های ارتش پاکستان در وزیرستان شمالی مشاهده کرده است.

دانفورد گفت، نیروهای پاکستانی در مبارزه با طالبان پاکستان و جنبش اسلامی ازبکستان در وزیرستان شمالی موفق بوده‌اند اما آن‌ها قطعا علیه گروه‌هایی همانند شبکه حقانی و سایر گروه‌ها که ما می‌خواهیم نابود شدند، کاری نکرده‌اند.

در همین راستا دکتر سرتاج عزیز، مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور امنیت ملی وامور خارجه به جیمز دابینز، نماینده عالی آمریکا در امور افغانستان و پاکستان گفت: دولت اسلام آباد تمام تلاشش را برای مقابله با شبه‌نظامیان در وزیرستان شمالی انجام می‌دهد.

در بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان به نقل از سرتاج عزیز آمده است: مشاور نواز شریف، نخست وزیر پاکستان به تلاش‌های اسلام آباد برای مقابله با تهدید تروریسم و عملیات‌های ارتش اشاره کرده و تاکید کرده است که ارتش بدون هیچ ملاحظه‌ای شبه نظامیان را هدف قرار می‌دهد. طبق این بیانیه دو طرف بر تقویت روابط دو جانبه و تقویت رایزنی‌های متقابل پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در 2014 تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N405313