نامزد حامی کردها: روند صلح با کردهای ترکیه هیچ ارتباطی به اردوغان ندارد

تركيه

نامزد حامی کردها در انتخابات ریاست جمهوری 10 اوت 2014 ترکیه گفت که روند صلح میان دولت آنکارا و کردهای این کشور هیچ ارتباطی با نخست‌وزیر این کشور ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، صلاح‌الدین دمیرتاش، نامزد حامی کردها و رقیب انتخاباتی رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه اعلام کرده که روند صلح با کردها هیچ ارتباطی به اردوغان ندارد.

با وجود آنکه اردوغان بیش از رهبران دیگر ترکیه به انجام اقدامات مناسب در صلح با کردها دست زده اما دمیرتاش معتقد است که آینده روند صلح هیچ ارتباطی با نخست وزیری کنونی ترکیه ندارد.

وی در مصاحبه تلفنی با رویترز از شهر کلن آلمان گفت: روند مذاکرات صلح هیچ ارتباطی با اردوغان ندارد اگر من رئیس جمهور شوم، پیشرفت بهتری را در روند صلح با کردها پیش می‌گیرم.

بنابر نظرسنجی‌ها حمایت‌ها از حزب مردم دموکراتیک که حامی کردهاست، تنها 10 درصد است و احتمال می‌رود که کردهای ترکیه به اردوغان رای دهند. با این حال، حزب مردم دموکراتیک به دنبال پیروزی در این انتخابات است.

دمیرتاش از اعلام اینکه حزب مردم دموکراتیک چند درصد در این انتخابات رای می‌آورد، خودداری کرد و حتی از اعلام اینکه آیا می‌خواهد در دور دوم این انتخابات شرکت کند یا خیز، امتناع کرد.

انتهای پیام

کد N405305