اخوان: وزیر نیرو باید در دادگاه پاسخ دهد

یک عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با انتقاد از انجام نشدن اقدامات مناسب در مورد حقابه کشاورزان شرق استان اصفهان، گفت: وزیر نیرو باید در دادگاه پاسخگوی مردم باشد و بگوید حقابه استان اصفهان را به کجا برده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اخوان بیطرف با اشاره به حوادث چند روز گذشته در غزه، گفت: رژیم صهیونیستی حتی به بیمارستان‌ها هم رحم نکرده است اما باید بداند که پیروز صحنه مقاومت خواهد بود که با وجود نبود امکانات با قدرت اراده و ایمان آنان را روسیاه خواهد کرد.

وی با انتقاد از سکوت مجامع جهانی و کشورهای قدرتمند دنیا در برابر حوادث اخیر غزه، گفت: این سکوت بدتر از آن جنایت است. این نهادها از جمله نهادهای اقتصادی کنفرانس عرب بنا دارند برای بقای خود با رژیم صهیونیستی مماشات کنند. تا دیر نشده کشورهایی که رابطه رسمی با رژیم صهیونیستی دارند این ارتباط را قطع کنند تا بیش از این مورد تنفر ملت‌ها قرار نگیرند.

این عضو کمیسیون حقوقی مجلس با انتقاد از سکوت کسانی که آنها را «مدعیان حقوق بشر» نامید، گفت: آیا آنها نمی‌بینند که چگونه زنان و کودکان بیگناه مورد آزار قرار می‌گیرند؟ اینها برای تامین اهداف خود حاضرند دست به هر جنایتی بزنند.

اخوان بیطرف با اشاره به نزدیکی روز قدس، گفت: ان‌شاءالله در روز قدس فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل شنیده خواهد شد و مرگ این دولت‌ها نزدیک خواهد بود. اگرچه مسلمانان هر روز اعتراض خود را به این جنایات ابراز کرده و متوجه شده‌اند که ادعای مبارزه با تروریسم و حقوق بشر از سوی آنان تبلیغاتی است اما با حمایت مقاومت، رژیم تروریست اسرائیل برانداخته خواهد شد.

وی پیشاپیش از حضور مردم در روز قدس که پرشورتر از هر سال و با شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا خواهد بود، تشکر کرد و از مجلس شورای اسلامی به خاطر تحرک گسترده در سطح مجالس جهان بخصوص جهان اسلام اقدامات مناسبی از جمله برگزاری اجلاس بین‌المجالس در تهران و اعزام گروهی از همکاران به نوار غزه قدردانی کرد.

این عضو کمیسیون حقوقی مجلس همچنین با تاکید بر اینکه زاینده‌رود بر اثر بی‌تدبیری خشک شده است، گفت: اگر مواد قانونی توزیع عادلانه آب و قانون مدنی اجرایی می‌شد امروز برای احیای حقابه‌داران اینطور مصیبت نداشتیم. وزارت نیرو با کار خودجوشی که مردم در ساماندهی زاینده‌رود شروع کردند و حریم رودخانه را آزاد کردند و برداشت‌های غیرمجاز را متوقف کرده‌اند همراهی نمی‌کند. در این مدت محدود اگر وزارت نیرو همکاری می‌کرد حتما برآورد هزینه‌ای بالغ بر 10 میلیارد تومان می‌کرد اما متاسفانه قدمی از سوی وزارتخانه برداشته نشده است.

این عضو کمیسیون حقوقی مجلس ضمن تشکر از دادستان استان اصفهان که یار کشاورزان بوده است، ادامه داد: وزیر نیرو باید در دادگاه پاسخ دهد که آب حقابه‌داران را به کجا داده است.

وی با انتقاد از حاضر نشدن وزیر نیرو در روستاهای شرق اصفهان، گفت: وزیر نیرو باید پاسخ قانع‌کننده‌ای به مردم بدهد. همچنین وزیر جهاد کشاورزی در این زمینه مسئول است و باید بیمه محصولات کشاورزی و تغییر نوع کشت را در دستور کار خود قرار دهد.

انتهای پیام

کد N405226