پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید ایسلند

رئیس‌جمهور: جهان با صدای واحد در برابر معضلات جهانی سخن بگوید/به موفقیت مذاکرات امیدواریم

ايران,رييس‌جمهور,مذاكرات ايران و گروه 1 5,هسته‌‌يي,حسن روحاني,مذاكرات هسته‌اي

رئیس‌جمهور همکاری مشترک ملت‌ها و دولت‌ها در برابر معضلات مهم منطقه‌ و جهان را ضروری دانست و با تأکید بر اراده دولت جمهوری اسلامی ایران بر حضور فعال در همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی برای حل آنها، گفت: همه کشورها باید با حضور فعال و با صدای واحد در برابر معضلات جهانی سخن بگویند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید ایسلند با بیان اینکه "ظرفیت‌های دو کشور فراتر از سطح روابط کنونی است"، بر لزوم شناسایی و فعال کردن تمام ظرفیت‌های دو کشور در همه بخش‌ها تأکید کرد.

وی معرفی و تبیین ظرفیت‌های دو کشور برای ارتقاء هرچه بیشتر روابط ایران و ایسلند را مورد تأکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد حضور سفیر جدید این کشور فرصتی برای معرفی هرچه بهتر این ظرفیت‌ها باشد.

روحانی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه‌ و جهان، خاطرنشان کرد: امروز جوامع بشری با معضلات بزرگی مانند تروریسم مواجه هستند؛ بنابراین ضرورت دارد همه برای رفع آن همکاری و مشارکت داشته باشند.

رئیس‌جمهور، شرایط حاکم بر منطقه خاورمیانه بویژه در فلسطین و غزه را بسیار نگران‌کننده دانست و با اشاره به اینکه "امروز مردم غزه در محاصره کامل اقلام دارویی و پزشکی و غذایی قرار دارند"، اظهار کرد: امروز باید جامعه بشری این احساس را داشته باشد که همه دارای سرنوشتی مشترک هستیم.

وی اضافه کرد: اگر امروز در برابر غم دیگران بی‌تفاوت باشیم، اگر فردا غمی برای ما بوجود بیاید نباید انتظار داشته باشیم دیگران در غم ما شریک باشند.

رئیس‌جمهور همچنین به موضوع هسته‌ای کشورمان اشاره کرد و با تأکید بر اینکه "تنها راه حل و فصل این مسأله، مذاکره و گفت‌وگوست"، گفت: معتقدیم مذاکره تنها راهی است که پیش روی ما قرار دارد و ما به موفقیت در این مذاکرات امیدوار بوده و در چارچوب مقررات بین‌المللی آماده همکاری هستیم.

روحانی در پایان سخنان خود تأکید کرد: توقع ملت ایران صرفاً‌ این است که از حقوق حقه خود در زمینه فناوری‌های صلح‌آمیز برخوردار باشد.

سفیر جدید اکرودیته ایسلند نیز در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود و ابلاغ سلام‌ گرم رئیس‌جمهور و کابینه ایسلند به دکتر روحانی اظهار کرد: ایران و ایسلند اگرچه از لحاظ جغرافیایی از هم فاصله دارند، اما ایسلند بیشترین توجه را به ایران و دستاوردهای آن دارد و به دنبال تقویت بیش از پیش روابط و همکاری‌های خود در عرصه بین‌المللی و روابط دوجانبه با تهران است.

«گونار پالسن» با اشاره به تحولات خاورمیانه و همچنین ابراز امیدواری نسبت به اینکه مذاکرات هسته‌ای ایران به نتیجه مطلوب برسد، بر اهتمام هرچه بهتر کشورش برای همکاری با ایران در این زمینه‌ها تأکید کرد.

انتهای پیام

کد N405218