۰

نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر جهاد کشاورزی قانع شدند

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
وزیر جهاد کشاوزی

تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی از توضیحات محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی درباره افزایش قیمت نهاده های کشاورزی و نیز توجه به تولید محصولات ارگانیک در کشور قانع شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، سوال سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان درباره افزایش قیمت نهاده های کشاورزی و نیز سوال علی ایرانپور نماینده مبارکه درباره علت کوتاهی وزارت جهاد کشاورزی در تولید محصولات سالم و ارگانیک در دستور کار جلسه علنی روز سه شنبه مجلس قرار داشت.

پس از طرح سوال در جلسه علنی مجلس و توضیحات کامل حجتی درباره قیمت نهاده های کشاورزی، اقدامات انجام شده برای کاهش ریسک تولید محصولات کشاورزی و برنامه ریزی برای تولید محصولات سالم و ارگانیک، این دو نماینده اعلام کردند که از توضیحات وزیر جهادکشاورزی قانع نشده اند و از این رو توضیحات وزیر جهادکشاورزی به رای نمایندگان مجلس گذاشته شد.

نمایندگان مجلس نیز با 130 رای موافق، 88 رای مخالف و 13 رای ممتنع از مجموع 243 نماینده حاضر در جلسه علنی اعلام کردند که توضیحات وزیر قانع کننده است.

حجتی به نمایندگان گفت که قیمت نهاده های کشاورزی در دولت یازدهم افزایشی نداشته است و هرگونه افزایش در قیمت سموم شیمیایی تحویلی به کشاورزان بر اساس مصوبه دولت دهم انجام می شود.

وی همچنین درباره مصرف سموم شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی متذکر شد که میزان مصرف سموم در ایران نسبت به متوسط جهانی کمتر است.

سیام**9103**2025**1336

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.