3 میلیارد دلار خسارت به غزه ماحصل حملات رژیم صهیونیستی

غزه

وزارت اقتصاد دولت توافقی فلسطین میزان خسارت‌های وارد شده به نوار غزه را در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی حدود سه میلیارد دلار ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، محمد مصطفی، معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد دولت توافقی فلسطین اظهار کرد: برای کاهش میزان خسارت‌های وارد شده به غزه نیازمند همکاری و کمک نهادهای دولتی و نهادهای خصوصی هستیم.

وی افزود: وزارت اقتصاد به منظور ارائه کمک‌های فوری برای بازسازی غزه و کم کردن حجم خسارت‌های وارد شده از سوی اسرائیل و فراهم کردن کمک‌ رسانی، توسعه و بازسازی غزه با نهادهای خصوصی فلسطین، بازرگانان و موسسات تجاری، نشست‌های روزانه‌ای برگزار می‌کند.

این مسئول فلسطینی در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: به منظور اجرای برنامه‌های بازسازی نهادهای اقتصادی که متحمل ضرر بسیاری شد‌ه‌اند و همچنین اختصاص دادن طرح‌های هدف‌دار برای رشد و توسعه بخش خصوصی با گروهی از کشورهای حامی بحث و گفت‌وگوهایی صورت گرفته است.

مصطفی در پایان افزود: برای مجهز کردن گذرگاه رفح در منطقه لجستیکی برای آسان کردن روند تجارت میان غزه و مصر اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام

کد N404819