مذاکرات وین 6 جلسه مجلس را غیرعلنی کرد

مجلس,نشست 92

تهران-ایرنا- جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و رییس تیم مذاکره کننده هسته ای ایران برای بررسی مذاکرات وین 6 از دقایقی پیش آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، قرار است دراین جلسه وزیر امور خارجه در مورد آخرین دور مذاکرات وین و تمدید 4 ماهه توافق ژنو، توضیحات و گزارشی از روند مذاکرات را به نمایندگان مجلس ارایه کند.

در این جلسه سیدعباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای و حسن قشقاوی معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور وزیر امورخارجه نیز حضور دارند.

«علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی پیش از اعلام پایان جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس گفت: به دلیل حضور آقای ظریف و سخنان وی درباره مذاکرات هسته ای جلسه امروز را غیرعلنی می کنیم.

وی افزود:جلسه علنی فردا ساعت هشت صبح برگزار می شود و نمایندگان به ادامه دستور هفتگی می پردازند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تذکرات نمایندگان به دلیل بحث درباره مذاکرات هسته ای در جلسه امروز نیز قرائت نخواهد شد و این تذکرات به فردا موکول می شود.

خبرنگاران ، تصویر برداران و عکاسان با غیرعلنی شدن جلسه امکان حضور در مجلس را پیدا نکردند.

قرار است بعد از پایان جلسه غیرعلنی مجلس، «بهروز نعمتی» سخنگوی هیات رییسه مجلس با حضور در جمع خبرنگاران محورهای این جلسه را تشریح می کند.

ایران و گروه 1+5 از یازدهم تا 28 تیرماه در شهر وین برای دستیابی به توافق جامع با یکدیگر در وین مذاکره کردند.

طرفین در 15 روز اول برای دستیابی به توافق جامع مذاکره کردند اما از آنجا که هر دو طرف به این نتیجه رسیدند تا 29 تیرماه نمی توانند به توافق نهایی دست یابند برای تمدید توافق ژنو وارد مذاکره شدند و سرانجام طرفین گام اول توافق ژنو و نیز مذاکرات هسته ای را به مدت چهار ماه تا 24 نوامبر 2014تمدید کردند.

سیام**9173**9121**1336
کد N404778