سازمان آزادی بخش قره باغ حملات رژیم صهیونیستی به غزه را جنایت علیه بشریت نامید

باکو

تهران - ایرنا - ˈسازمان آزادی بخش قره باغˈ جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه ، این اعمال را جنایت علیه بشریت نامید.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ˈسلام نیوزˈ جمهوری آذربایجان ، در این بیانیه تاکید شده است: ˈرفتار جنایتکارانه اسراییل علیه فلسطینیان در نوار غزه تنها علیه فلسطینیان نیست، بلکه جنایت علیه همه انسانها و بشریت استˈ.

این سازمان مردم نهاد جمهوری آذربایجان در ادامه با تاکید بر ضرورت پایان دادن به اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی در غزه و لزوم پاسخگویی این رژیم به خاطر جنایات اخیر خود، از سکوت جامعه جهانی و مجامع بین المللی در قبال این جنایات

انتقاد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ˈاین بی عدالتی ها و قتل ها تا چه زمانی ادامه خواهد یافت؟ چرا جامعه جهانی و سازمانهای بین المللی برای متوقف کردن جنایات این رژیم اشغالگر اقدامی نمی کنند؟ چرا کسی در قبال فاجعه قتل کودکان و زنان بی دفاع در غزه واکنشی نشان نمی دهد؟ ˈ

سازمان آزادی بخش قره باغ در ادامه خواستار واکنش فوری جامعه جهانی و مجامع بین المللی به فجایع جاری در غزه و رفتارهای ضد بشری رژیم غاصب اسراییل شد و بر ضرورت توقف عملیات جنگی این رژیم و مجازات آن تاکید کرد.

این سازمان ضمن تاکید بر ضرورت وحدت و همکاری جهان اسلام در قبال مساله فلسطین به ویژه در آستانه روز جهانی قدس اعلام کرد: ˈ هیچیک از مسایل مسلمانان از جمله مساله فلسطین، قره باغ، کشمیر و قبرس بدون وجود وحدت و همکاری در جهان اسلام حل و فصل نخواهد شد و این حوادث یک بار دیگر اهمیت روز جهانی قدس را نشان می دهد ˈ.

حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه ساکنان بی دفاع نوار غزه موجی از انزجار علیه این رژیم را در بین اقشار مختلف مردم در جمهوری آذربایجان برانگیخته است . صفحات کاربران شبکه های اجتماعی این کشور مملو از تصاویر و اظهاراتی است که نشان دهنده عمق تاثر و همدردی آنان با ملت مظلوم فلسطین و مردم غزه است.

خاورم*1206*7074 * 1446
کد N404762