جدایی طلبان جعبه های سیاه هواپیمای سانحه دیده مالزی را تحویل دادند

اوکراین,هواپیما مالزی

تهران– ایرنا- جدایی طلبان هوادار روسیه در اوکراین، دو جعبه سیاه هواپیمای پرواز ˈام.اچ 17ˈ را به مسئولان مالزی تحویل دادند.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری فرانسه از دونتسک، ˈالکساندر بورودایˈ نخست وزیر جمهوری خودخوانده دونتسک شب گذشته (دوشنبه شب) در جلسه ای هر دو جعبه سیاه را به رییس هیات کارشناسان مالزیایی تحویل داد.

جدایی طلبان همچنین در برابر خبرنگاران از برقراری آتش بس در شعاع 10 کیلومتری منطقه سقوط هواپیما برای تسهیل تحقیقات در مورد دلایل حادثه، خبر دادند.

یکی از کارشناسان اعزامی از مالزی با تشکر از اقدام جدایی طلبان در تحویل جعبه سیاهی که به مالزی تعلق داشته است، اعلام کرد: جعبه های سیاه دست نخورده هستند و تنها تغییرات جزئی بر روی آن مشاهده می شود.

بر پایه این گزارش، کارشناسان مالزیایی قرار بود قطاری را که اجساد کشته شدگان هواپیمای سرنگون شده مالزی در آن جای گرفته بود، همراهی کنند.

به گفته مقامات رسمی اوکراین، این قطار شامل واگن های سردخانه ای حامل اجساد 282 تن از سرنشینان هواپیمای ام اچ 17، سرانجام شهر ˈتورزˈ را به مقصد ˈخارکیفˈ ترک کرد.

روز پنجشنبه 17 ژوئیه (26 تیر ماه)، پرواز ام اچ17 هواپیمایی مالزی از نوع بوئینگ ٧٧٧ با 298 سرنشین از آمستردام در هلند راهی کوالالامپور، پایتخت مالزی بود که در محدوده تحت کنترل جدایی طلبان اوکراین سقوط کرد.

اروپام ** 9053**1485** 1337
کد N404509