معاون سیاسی و امنیتی دادستان کل کشور:

امسال حضور مردم در روز قدس پررنگ‌تر از سال‌های قبل خواهد بود

مرتضي بختياري,روز قدس

وزیر سابق دادگستری و معاون سیاسی و امنیتی دادستان کل کشور گفت: با توجه به کشتار مردم مظلوم در نوار غزه جای تاسف دارد که کشورهای مسلمان در مقابل این حملات وحشیانه سکوت اختیار کرده‌اند.

سیدمرتضی بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، گفت: در سال 1917 توسط قراردادی که وزیر خارجه وقت انگلیس منعقد کرد بخش قابل توجهی از سرزمین فلسطین به یهودیان رژیم غاصب اسرائیل که در اروپا، آمریکا و سایر کشورهای جهان سکونت داشتند، واگذار شد.

معاون سیاسی و امنیتی دادستان کل کشور ادامه داد: یکی از رهبران صهیونیست با وقاحت تمام در سال 1939 اعلام می‌کند که مسجدالاقصی مسلمین متعلق به یهودیان است.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی ریشه در استکبار جهانی دارد، اظهار کرد: رژیم غاصب صهیونیست ریشه در استکبار دارد؛ زیرا توسط توطئه خائنان انگلیس، حمایت‌های آمریکا و سازمان ملل متحد به وجود آمده است.

معاون سیاسی و امنیتی دادستان کل کشور با بیان اینکه در واقع این روزها جزو روزهای ذلت رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود، تصریح کرد: در چند سال گذشته در جنگ 22 روزه نوار غزه اسرائیل که آنقدر از سوی قدرت‌های نظامی پشتیبانی می شد آتش‌بس اعلام کرد و حال نیز که در جنگ 15 روزه قرار دارد، غزه همانند گذشته مقاومت می‌کند، اما تعجب همه از این است که چرا کشورهای مسلمان سکوت اختیار کرده‌اند در حالی که این موضوع جای سکوت ندارد؛ زیرا پای کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان مظلوم مسلمان در میان است.

وی گفت: حضور مردم در روز قدس امسال قطعا پررنگ‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود و همه کشورهای مسلمان حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین و غزه اعلام می‌کنند. راهپیمایی روز قدس یادگار امام (ره) است و ما با سر دادن شعار مرگ بر اسرائیل از این مردم مظلوم حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N404419