کارشناس مسائل خاورمیانه:

ایران از هر امکانی برای ایجاد وحدت میان کشورهای اسلامی در جهت حمایت از غزه بهره می گیرد

تروئیکا,فلسطین

تهران-ایرنا- کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به برگزاری اجلاس تروئیکای بین المجالس اسلامی در دفاع از فلسطین گفت: ایران همواره سعی می کند نوعی اجماع سازی برای حمایت از فلسطین چه در جهان اسلام، میان غیر متعهدها و همچنین پارلمان های اسلامی برقرار کند.

حسین روی وران در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و سکوت مجامع بین المللی در برابر این جنایات گفت: متاسفانه نظام بین الملل حق محور نیست بلکه قدرت محور است، از آنجا که قدرت های بین الملل از رژیم صهیونیستی حمایت می کنند اجازه محکومیت این رژیم را نمی دهند.

وی به شلیک موشک به هواپیمایی در اوکراین اشاره کرد و ادامه داد: پس ازگذشت چند ساعت از این حادثه در شورای امنیت سازمان ملل جلسه ای برگزار می شود اما علیرغم شلیک هزاران موشک از هواپیمای صهیونیستی بر سر مردم فلسطین شاهد برگزاری جلسه ای از سوی سازمان ملل نیستیم.

این کارشناس مسائل بین الملل علت سکوت شورای امنیت در مقابل اقدامات ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را نظام جهانی بدون اخلاق دانست.

روی وران در ادامه به اجلاس تروئیکای بین المجالس اسلامی که قرار است فردا دردفاع از فلسطین در تهران برگزار شود اشاره کرد و ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره سعی می کند نوعی اجماع سازی برای حمایت از فلسطین چه در جهان اسلام، میان غیر متعهدها و همچنین پارلمان های اسلامی برقرار کند.

وی بیان داشت: «تلاش های آقای روحانی، ظریف و لاریجانی نشان می دهد که ایران در برابر جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه احساس تکلیف می کند و از هر امکانی که برای ایجاد وحدت میان کشورها باشد استفاده می کند تا مردم فلسطین تنها نمانند.»

این کارشناس مسائل بین الملل گفت: در سایه جنگی که در غزه در جریان است امیدی از طرف مقاومت عملا نمایان شده و نشان می دهد علیرغم تفاوت فاحشی که میات توان مقاومت و رژیم صهیونیستی وجود دارد قدرت رویارویی با این رژیم را دارد. به دلیل اینکه ایمان و اراده مقاومت این فاصله را تا حد زیادی پر کرده است.

روی روان در ادامه بیان داشت: ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه بخشی از توان مقاومت را از بین برده دروغ است.اینکه رژیم صهیونیستی نتوانسته است یک نفر از مسئولان سیاسی فلسطین را به شهادت برساند افتضاح بزرگی برای این رژیم است بنابراین سعی می کند با حمله به مردم فلسطین این شکست را بپوشاند.

به گفته وی اتفاقات غزه نشان دهنده امکان پیروزی بر دشمن است.

روی وران در ادامه همچنین روز قدس را روز همبستگی وبسیج جهان اسلام برای اعلام اولویت مبارزه برای آزاد سازی فلسطین دانست و تصریح کرد: در صورتیکه این فرهنگ در سراسر جهان شکل گیرد قطعا معادله فلسطین به شکل چشمگیری تغییر می کند.

سیام(4)**م.ش** 1418
کد N404399