در دیدار نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان

ظریف: امیدواریم شرایط دوره انتقالی در افغانستان به خوبی سپری شود

سیاسی

دیدارهای سفیر ایسلند و نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با وزیر امور خارجه کشورمان

دیدارهای سفیر ایسلند و نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با وزیر امور خارجه کشورمان

گونار پالسن، سفیر اکردیته جدید ایسلند در تهران روز دوشنبه با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بر آمادگی کشورمان برای توسعه مناسبات بین تهران – ریکیاویک تاکید و اضافه کرد: در شرایط کنونی فرصت مناسبی برای تبادل نظر بین مقامات دو کشور فراهم شده است.

او ابراز امیدواری کرد: روابط دو کشور در همه ابعاد گسترش یابد و از همه ظرفیت‌های دو کشور برای توسعه روابط استفاده شود.

هم‌چنین سیوانکا دانا پالا، نماینده جدید کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران در دیدار جداگانه‌ای رونوشت اعتبار نامه خود را تقدیم وزیر امور خارجه کشورمان کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به شرایط کشورهای عراق و همسایگان تاکید کرد: کمیساریای عالی پناهندگان دارای وظایف خطیری در این منطقه است و جمهوری اسلامی ایران برای روابط با این نهاد سازمان ملل اهمیت زیادی قائل است.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این که ثبات و ارامش در افغانستان بسیار مهم است، ابراز امیدواری کرد شرایط دوره انتقالی در افغانستان به خوبی سپری شود.

نماینده جدید کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار خواستار کمک نهادهای ذیربط جمهوری اسلامی ایران برای انجام وظایف محوله به این نهاد سازمان ملل شد.

انتهای پیام

کد N404271