استقبال و تمجید وزیر خارجه زلاندنو از تمدید مذاکرات هسته ای

تمدید مذاکرات هسته ای

تهران – ایرنا - خبرگزاری ˈشینهواˈی چین روز دوشنبه در گزارشی از ولینگتون، از استقبال و تمجید وزیر خارجه زلاندنو از تمدید مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 خبر داد.

این گزارش به نقل از بیانیه ˈموری مک کالیˈکه امروز/دوشنبه صادر شد اعلام کرد که وی ضمن تمجید از مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5، از تصمیم شش قدرت هسته ای جهان برای ادامه مذاکرات با ایران درباره برنامه هسته ای تهران استقبال کرد.

وی دراین بیانیه، مذاکرات هسته ای گروه 1+5 متشکل از امریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان با ایران را به دلیل جنبه های فنی برنامه هسته ای ایران و نیز ضرورت برقراری اعتماد میان ایران و جامعه بین المللی، مذاکرات پیچیده ای خواند و افزود:ازآنجایی که عدم دستیابی دوطرف به توافق جامع تا مهلت مقرر 20 ژوییه چندان امیدبخش نیست، از اینرو این روند با توجه به دشواری مسائل مربوطه روند مشکل خواهد بود.

وزیر امور خارجه زلاند نو در این بیانیه ضمن تاکید بر اهمیت ادامه مذاکرات با اعلام اینکه کشورش به طور کامل از تلاش ها برای رسیدن به توافق نامه جامع حمایت می کند، افزود: بی تردید پایان تحریم ها علیه ایران و عادی سازی روابط دو جانبه به دستیابی به چنین توافق نامه ای بستگی دارد.

رسانام**1378**1547
کد N404219