هراس دولت کانبرا از بازگشت شهروندان استرالیایی عضو داعش

استرالیا,هراس

تهران-ایرنا- یک نشریه چاپ استرالیا نوشت که دولت این کشور بازگشت شهروندان استرالیایی عضو گروه تروریستی داعش را به خاک این کشور ، خطری برای امنیت خود و منطقه می داند.

به گزارش ایرنا، نشریه سیدنی مورنینگ هرالد استرالیا در شماره اخیر خود نوشت: اولین عملیات انتحاری توسط یکی از شهروندان استرالیایی که در گروه تکفیری در عراق مشغول جنگیدن می باشند در روز سه شنبه 24 تیرماه در قلب بغداد انجام و منجر به کشته شدن 3 نفر از شهروندان غیر نظامی و مجروح شدن دهها نفر از مردم این شهر شد.

دراین گزارش آمده است : گروه تروریستی داعش با تائید این عملیات انتحاری از ذکر نام واقعی این شخص خودداری کرد و از نام مستعار ( ابوبکر ال استرالیایی ) نام برد . این شخص با بستن کمربند انفجاری خود را در نزدیکی یکی از مساجد شیعیان در نزدیک یک بازار پر ازدحام در قلب شهر بغداد منفجر کرد.

در بخش دیگری از گزارش آمده است: یکی دیگر از جهادیون سر شناس شهر سیدنی به نام محمد العمر با استقبال و تحسین این عملیات انتحاری در توئیتر خود آورده که ( این عملیات انتحاری انشاءالله که قبول حق ) باشد.

این گزارش می افزاید: دولت استرالیا به تروریستی بودن این گروههای تکفیری آگاه شده و بازگشت این افراد به استرالیا را خطری برای امنیت خود و منطقه خوانده و به شدت نگران برخی از گزارش های ارائه شده در خصوص مشارکت تعدادی از شهروندان استرالیایی در گروه داعش و گروه های منتسب به القاعده در منازعات عراق و سوریه می باشد.

در ادامه این گزارش اشاره شده است که در حال حاضر حدود 150 نفر از شهروندان استرالیایی در گروه نظامی داعش فعالیت دارند و پلیس استرالیا اعلام کرده این افراد حق بازگشت به این کشور را نداشته و در صورت بازگشت دستگیر و زندانی خواهند شد زیرا استرالیا نمی تواند امنیت ملی خود را به خطر بیندازد. دولت استرالیا همچنین پاسپورت این افراد را باطل کرده و وزیر امور خارجه این کشور در رابطه با عملیات این افراد گفته که این وضعیت بدون تردید برای دولت استرالیا غیر قابل پذیرش و مغایر با قوانین استرالیا می باشد.

سیام**م.ش**1449
کد N404201