ضمن فراخوان برای مراسم دعا؛

اتحادیه جهانی آشوریان حملات داعش و رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

مجلس

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان ضمن اعلام همبستگی با آشوریان عراق در مواجهه با تهدیدات مطرح شده از سوی داعش، این اقدامات را هم تراز حملات رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم غزه دانست.

 به گزارش خبرگزاری مهر، یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان ایران در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان با صدور بیانیه ای اقدامات اخیر گروه تروریستی داعش علیه آشوریان در عراق  را محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

فاجعه‌ای که گروه منفور داعش در خانه مادری‌مان برای هموطنان آشوری به پا کرده چنان گسترده است که بسیاری از شخصیت‌ها و نهادهای جهانی از جمله نوری مالکی به عنوان نخست‌وزیر عراق جهانیان را به مقابله با خشم و آوارگی که به آشوریان عراق رفته فراخوانده است. به این سبب اتحادیه جهانی آشوریان در پاسخ به این فراخوان برای همدردی با فاجعه‌دیدگان و آوارگان کوچ دردانگیز از وطن، عزای عمومی برای جامعه آشوری اعلام می‌کند و ملت بزرگ آشور را در هر گوشه جهان به خیزش در برابر این فاجعه فراخوانده و سهیم این عزا می‌خواند.

ظلمی که این روزها رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی علیه مردم مظلوم، زنان و کودکان بی‌گناه و بی‌دفاع غزه انجام می‌دهد، نیز کمتر از فجایع داعش نیست. اتحادیه جهانی آشوریان ضمن محکوم نمودن هرگونه حرکت تروریستی خواستار وارد عمل شدن سازمان ملل و همه کشورهای مدعیان حقوق بشر جهت مقابله با این حرکات است.

بنا به دعوت دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان از سران کلیساهای آشوری و کلدانی، عالیجنابان اسقف اعظم مارزمزی گرمو، اسقف مارنرسای بنیامین، کشیش نینوس مقدس‌نیا، مقرر شد در ساعت 17 (پنجشنبه 2 مرداد) دعای همگانی جهت برقراری صلح در عراق، سوریه و غزه در کلیسای مارتوما (امیرآباد) برگزار شود. با تسلیت برای همدردی با مصیبت‌دیدگان به سوگ خواهیم نشست.