ادامه محکومیت جنایات صهیونیست ها در ترکیه

غزه 93

آنکارا-ایرنا - اعضای شاخه جوانان حزب مخالف ˈجمهوریخواه خلقˈ روز دوشنبه با تجمع در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در آنکارا جنایات صهیونیست ها در غزه را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا ، در بیانیه مطبوعاتی این حزب که در جریان این تظاهرات قرائت شد، آمده است:قدرت های امپریالیستی درصدد تجدید ساختار منطقه خاورمیانه هستند.

در این بیانیه با یادآوری اینکه 49 نفر از اعضای سرکنسولگری ترکیه در موصل از بیش از 40 روز قبل از سوی نیروهای تروریستی داعش به گروگان گرفت شده اند و معضل پناهجویان سوری در شهرهای ترکیه نیز خود را نشان می دهد آمده است:تهاجم هوایی و زمینی اسراییل علیه فلسطینیان سبب کشته شدن بیش از 500 نفر و زخمی شدن هزاران نفر شده و هر لحظه به این تعداد افزوده می شود.

بیانیه شاخه جوانان حزب جمهوریخواه ترکیه با تاکید بر حمایت از مجادله با عزت و شرف مردم فلسطین می افزاید: برای برقراری یک صلح ماندگار می بایست آتش بس برقرار و تمامی راهها برای انجام کمک های انسانی به فلسطینیان باز شود.

این بیانیه می افزاید: یک گروه 10 نفره از نمایندگان حزب جمهوریخواه خلق برای جلب توجه افکار عمومی جهانی به قتل عام فلسطینیان از سوی اسراییل جهت عزیمت به غزه امروز به وزارت خارجه ترکیه مراجعه خواهند کرد.

حزب جمهوریخواه خلق بزرگترین حزب مخالف دولت در مجلس ملی ترکیه است.

گروههای مختلف سیاسی در این روزها در مقابل سفارت اسراییل در آنکارا و سرکنسولگری رژیم صهیونیستی در استانبول در محکومیت قتل عام مسلمانان فلسطین دست به تظاهرات می زنند.

در تهاجم گسترده صهیونیست ها در دوهفته گذشته به نوار غزه بیش از 500 فلسطینی شهید و هزاران نفر زخمی شدند.

خاورم**2012 **1010
کد N403984