برای همدردی با مصیبت دیدگان عراق، سوریه و غزه؛

اعضای جامعه آشوریان روز پنج شنبه دعای صلح می خوانند

نماینده آشوریان

تهران-ایرنا- اتحادیه جهانی آشوریان برای همدردی با مصیبت دیدگان فجایع گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه و همچنین جنایات صهیونیست ها در غزه روز پنج شنبه هفته جاری مراسم دعای صلح برگزار می کند.

به گزارش ایرنا، اتحادیه جهانی آشوریان با انتشار بیانیه ای که امروز (دوشنبه) در اختیار رسانه ها قرار گرفت، ضمن محکوم کردن جنایات صهیونیستها در غزه و گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه اعلام کرد: دعای همگانی برای برقراری صلح در عراق،سوریه و غزه در ساعت 17 روز پنج شنبه جاری - دوم مرداد ماه - در کلیسای مارتوما (امیرآباد) برگزار می شود.

در این بیانیه که به امضای یوناتن بت کلیا دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان رسیده، آمده است: فاجعه ای که گروه منفور داعش در خانه مادری مان برای هموطنان آشوری به پا کرده، چنان گسترده است که بسیاری از شخصیت ها و نهادهای جهانی از جمله نوری مالکی به عنوان نخست وزیر عراق جهانیان را به مقابله با خشم و آوارگی که به آشوریان عراق رفته فرا خوانده است.

اتحادیه جهانی آشوریان در پاسخ به این فراخوان برای همدردی با فاجعه دیدگان و آوارگان کوچ درد انگیز از وطن، عزای عمومی برای جامعه آشوری اعلام و تاکید می کند ملت بزرگ آشور در هر گوشه جهان به خیزش در برابر این فاجعه فراخوانده می شود و سهیم این عزا می خواند.

در بخش دیگر از این بیانیه آمده است: ظلمی که این روزها رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی علیه مردم مظلوم،زنان و کودکان بی گناه و بی دفاع غزه انجام می دهد نیز کمتر از فجایع داعش نیست.

اتحادیه جهانی آشوریان ضمن محکوم کردن هر گونه حرکت تروریستی خواستار وارد عمل شدن سازمان ملل و همه کشورهای مدعیان حقوق بشر جهت مقابله با این حرکات است.

این اتحادیه در بخش دیگر از بیانیه خود اعلام کرد: بنا به دعوت طبق این بیانیه، طبق دعوت دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان از سران کلیسای آشوری و کلدانی عالیجنابان اسقف اعظم ماررمزی گرمو، اسقف مارنرسای بنیامین، کشیش نینوس مقدس نیا مقرر شد در ساعت 17 روز پنج شنبه دوم (مرداد ماه 1393) دعای همگانی جهت برقراری صلح در عراق،سوریه و غزه در کلیسای مارتوما(امیرآباد)برگزار شود و با تسلیت برای همدردی با مصیبت دیدگان به سوگ خواهیم نشست.

سیام(1)**2021**1336
کد N403886