مرکز مدیریت حوزه علمیه: روز قدس، روز برائت از غاصبان است

مرکز مدیریت حوزه

قم-ایرنا-مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور با صدور بیانیه ای با دعوت از ملت ایران برای حضور حماسی در راهپیمایی روز قدس اعلام کرد: این روز، صحنه برائت از غاصبان و اقتدار ملت های حق طلب و آزادیخواه است.

در این بیانیه که نسخه ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: تدبیر و دوراندیشی حکیمانه معمار کبیر انقلاب اسلامی در پدیدن آوردن روز جهانی قدس و عرصه نمایش قدرت امت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از جبهه استکبار جهانی و رژیم اشغالگر صهیونیستی، امروز تبدیل به کانون خروش و صحنه غریو برائت از غاصبان و احساس اقتدار ملت های حق طلب و آزادیخواه در مقابل قدرتهای استکباری و استعمارگر در اقصی نقاط جهان پهناور شده است.

این بیانیه حاکیست: این موهبت ارزشمند بیش از آنکه مردم سرافراز ما را بر ارزشهای والای انقلاب اسلامی متحد و ماندگار کند، مسلمانان جهان را به اتحاد و یکپارچگی و همدلی، این عنصر حیاتی و راهبردی نظام اسلامی فرامی خواند.

مدیریت حوزه های علمیه در ادامه این بیانیه با دعوت از آحاد مردم وفادار به نظام مقتدر اسلامی برای شرکت در راهپیمایی پرشکوه روز قدس، ملل مسلمان جهان را به دوری از تفرقه و اجتناب از اختلافات مذهبی فراخواند و افزود: ابراز تنفر و انزجار از استکبار جهانی، نشان از ایمان به قدرت لایزال الهی و موجب برافکندن نقاب تزویر و نفاق از چهره بازی خوردگان و خودفروختگان خواهد بود.

در ادامه این بیانیه آمده است: امروزه اتحاد مسلمین کابوس ویرانگر و بحران لاینحل امنیتی جهان سلطه شده است تا جایی که از سر استیصال و درماندگی حمایت آشکار خود را از گروه های سرکوبگر تکفیری و تروریست هایی که با ایجاد جنگ های کور مذهبی و فرقه ای به نفع دنیای استکبار و تامین مصالح و منافع سیاسی آنان گام برمی دارند، دریغ نکرده و با تمام امکانانت از آنها جانبداری می کند.

در این بیانیه آمده است: روحانیون و طلاب ارجمند نیز با شرکت در این آوردگاه بزرگ اسلامی با آرمانهای رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) تجدید پیمان کرده و با سردادن فریاد رسای ˈمرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییلˈ به ندای رهبر فرزانه خویش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای لبیک می گویند.

روز جهانی قدس، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است که در این روز ملت های آزاده جهان علیه اسراییل غاصب و در حمایت از ملت مظلوم فلسطین راهپیمایی می کنند.ک/1

/7404/ 553
کد N403809