آغاز عملیات تهاجمی گسترده نیروهای دولتی اوکراین علیه شبه نظامیان

شرق,دونتسک

مسکو - ایرنا - خبرگزاری دولتی ایتارتاس روسیه روز دوشنبه از آغاز عملیات گسترده تهاجمی نیروهای دولتی اوکراین علیه شبه نظامیان جدایی طلب در منطقه دونتسک خبر داد.

ˈآندری پورگینˈمعاون نخست وزیر جمهوری خودخوانده دونتسک به ایتارتاس گفت: وسایل نقلیه زرهی نظامی اوکراین برای تسخیر ایستگاه راه آهن شهر دونتسک تلاش می کنند.

وی افزود: ستون تانک های نظامیان اوکراینی برای عبور از ایستگاه راه آهن و کنترل فرودگاه دونتسک می کوشند. نبرد شدیدی میان دو طرف جریان دارد و صدای انفجارهای مهیب حتی در مرکز شهر دونتسک نیز به گوش می رسد.

در ادامه گزارش ایتارتاس به نقل از ساکنان دونتسک آمده است: بخش غربی شهر دونتسک از ساعت چهار بامداد امروز صحنه درگیری میان نیروهای دولتی اوکراین و شبه نظامیان بوده است و نیروهای ارتش از سامانه پرتاب موشک چندپوسته موسوم به ˈگرادˈ (نوع پیشرفته کاتیوشا) برای عقب راندن شبه نظامیان استفاده می کنند.

این گزارش حاکی است: سلاح های سنگین در عملیات نظامی به کار گرفته شده است و صدای انفجار از همه جا به گوش می رسد.

بر اساس گزارش ایتارتاس، جنگنده های اوکراینی نیز صبح امروز چندین موشک غیرهدایت شونده به ساختمان ایستگاه راه آهن دونتسک پرتاب کردند.

در گزارش رسانه روسی از آتش گرفتن بازار محلی، صدمه به تعدادی قطار و لوکوموتیو به عنوان خسارات دور جدید جنگ میان نیروهای دولتی اوکراین و شبه نظامیان در شهر دونتسک یاد شده است.

بنابراین گزارش، شهرداری دونتسک نیز اعلام کرده که پایانه مسافری شهر تعطیل و رفت و آمد وسایل نقلیه در سطح این شهر محدود شده است.

ایگور استرلکوف وزیر دفاع جمهوری خودخوانده دونتسک نیز با تایید خبر عملیات گسترده نظامی نیروهای دولتی اوکراین اذعان کرد واحدهای نظامی اوکراین پس از تصرف شهرک ˈآودیفکاˈ در حال پشیروی به سمت ایستگاه راه آهن دونتسک هستند.

استرلکوف با اشاره به حمله نیروهای دولتی اوکراین به سه پایگاه شبه نظامیان در دونتسک افزود: در این حملات از ستون های تانک و تفنگداران دریایی تحت پوشش وسایل نقلیه زرهی و شلیک توپ استفاده می شود.

اروپام/518 **1561 **1010
کد N403761