نشریه ایتالیایی: حمله به غزه از یک ماه پیش در دستور کار اسراییل بود

فانوس,غزه93

رم - ایرنا - نشریه ایتالیایی ˈفانوسˈ با استناد به گزارش یک شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی نوشت: اسراییل و برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس حمله به غزه را با هدف نابودی حماس از یک ماه پیش در دستور کار خود داشتند.

به گزارش ایرنا، این نشریه روز دوشنبه در پایگاه اطلاع رسانی اعلام کرد: شبکه تلویزیونی ˈ کانال 2ˈ اسراییل اخیرا از دیدار سری میان آویگدور لیبرمن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و همتای اماراتی وی عبدالله بن زاید در پاریس، چند روز قبل از تجاوز به غزه که به پانزدهمین روز خود رسیده است، پرده بر داشت.

این نشریه افزود : یک ماه پیش این دو با یکدیگر به طور خصوصی برای بحث در باره عملیات نظامی اسراییل علیه غزه گفت و گو کرده و برلزوم از میان برداشتن حماس به توافق رسیده بودند.

فانوس نوشت: بر اساس این توافق و برای موفقیت آمیز بودن عملیات نظامی اسراییل جهت از بین بردن حماس، امارات عربی متحده متعهد به حمایت مالی از آن شده بود.

این دیدار دوجانبه در پی نشست وزرای خارجه برخی کشورهای خلیج فارس، اردن و جان کری وزیر خارجه امریکا که برای مقابله با مسایل منطقه بویژه فلسطین برگزار شده بود، صورت گرفت.

به عقیده فانوس، ابوظبی با حضور بن زاید میزبان برخی وزرای اسراییلی برای بحث در مورد امنیت منطقه بود و در این مناسبت محمد دهلان رهبر سابق الفتح نیز که امروز در امارات به عنوان مشاور مسایل امنیتی زندگی می کند، حضور داشت.

از آغاز حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه شمار قربانیان به بیش از 500 تن رسیده است و تاکنون سه هزار و 130 نفر نیز مجروح شده اند.

اروپام ** 2171 **1561 ** 1064
کد N403653