۰
در بیانیه نماینده آشوریان ایران در مجلس مطرح شد

ظلم در غزه کمتر از فجایع داعش نیست/دعای همگانی جهت برقراری صلح در عراق، سوریه و غزه

  • ۲۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
عراق,سوريه,غزه,داعش

یوناتن بت‌کلیا، دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان و نماینده آشوریان ایران در مجلس،با صدور بیانیه‌ای فجایع غزه را محکوم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است:«فاجعه‌ای که گروه منفور داعش در خانه مادری‌مان برای هموطنان آشوری به پا کرده چنان گسترده است که بسیاری از شخصیت‌ها و نهادهای جهانی از جمله نوری مالکی به عنوان نخست‌وزیر عراق جهانیان را به مقابله با خشم و آوارگی که به آشوریان عراق رفته فرا خوانده است. به این سبب اتحادیه جهانی آشوریان در پاسخ به این فراخوان برای همدردی با فاجعه‌دیدگان و آوارگان کوچ دردانگیز از وطن، عزای عمومی برای جامعه آشوری اعلام می‌کند و ملت بزرگ آشور را در هر گوشه جهان به خیزش در برابر این فاجعه فرا خوانده و سهیم این عزا می‌خواند.

ظلمی که این روزها رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی علیه مردم مظلوم، زنان و کودکان بی‌گناه و بی‌دفاع غزه انجام می‌دهد نیز کمتر از فجایع داعش نیست. اتحادیه جهانی آشوریان ضمن محکوم نمودن هرگونه حرکت تروریستی خواستار وارد عمل شدن سازمان ملل و همه کشورهای مدعیان حقوق بشر جهت مقابله با این حرکات است.

بنا به دعوت دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان از سران کلیساهای آشوری و کلدانی، عالیجنابان اسقف اعظم ماررمزی گرمو، اسقف مارنرسای بنیامین، کشیش نینوس مقدس‌نیا مقرر شد در ساعت 18 پنج‌شنبه 2 مرداد 1393 دعای همگانی جهت برقراری صلح در عراق، سوریه و غزه در کلیسای مارتوما (امیرآباد) برگزار شود.

با تسلیت برای همدردی با مصیبت‌دیدگان به سوگ خواهیم نشست.»

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.