تلاش نتانیاهو برای انداختن توپ جنایاتش به زمین حماس

حماس,غزه,نتانياهو

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل تلفات غیرنظامی در غزه ابراز تاسف کرد اما در عین حال مدعی شد که حماس با حمله راکتی به اسرائیل مرتکب جنایت جنگی شده است!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه‌ با برنامه "این هفته" شبکه خبری ای‌بی سی گفت: ما از مرگ غیرنظامیان بسیار متاسفیم اما حماس که کنترل نوار غزه را در دست دارد به صورت عمد غیرنظامیان اسرائیلی را هدف قرار می دهد. آن‌ها 2000 راکت به شهرهای اسرائیل پرتاب کرده‌اند. 57 درصد جمعیت غیرنظامی اسرائیل 60 تا 90 ثانیه پیش از حملات راکتی به سمت پناهگاه‌های می‌روند.

وی ادامه داد: حماس تونل‌هایی در مرز غزه برای نفوذ به اسرائیل حفر کرده و افراد این گروه با عبور از تونل‌های مذکور وارد اسرائیل شده و افرادی را می‌کشند و بار دیگر از طریق همین تونل‌ها باز می‌گردند بنابراین ما بایستی دست به اقداماتی بزنیم.

سخنان نتانیاهو زمانی ایراد شده که 13 سرباز اسرائیلی از جمله دو اسرائیلی آمریکایی تبار در درگیری با حماس کشته شده‌اند.

همچنین با وجود اینکه نتانیاهو مدعی شده که اسرائیل تمام تلاش خود را به کار می‌برد تا از تلفات غیرنظامیان جلوگیری کند، حملات اسرائیل در نوار غزه شدت گرفته و تنها در روز یکشنبه 70 فلسطینی که بیشتر آنها زن و کودک هستند به شهادت رسیدند.

علاوه بر این افزایش حملات اسرائیل به نوار غزه باعث به راه افتادن موج خشم بین المللی شده است.

وی در ادامه مدعی شد: آنچه حماس انجام می‌دهند ارتکاب جنایت جنگی مضاعف است و بایستی به شدیدترین شکل ممکن محکوم شود. آنها همانند داعش و القاعده هستند و هیچ اهمیتی به فلسطینی‌ها نمی‌دهند و تنها خواستار مرگ بیشتر و بیشتر غیرنظامیان هستند اما هدف ما احیای آرامش با ثبات است!

نخست وزیر اسرائیل در پایان گفت‌وگوی خود گفت: اسلام گرایان تندرو چالشی حقیقی‌ هستند که خاورمیانه با آن مواجه است. باید بگوییم که آن‌ها موشک، پهپاد، تسلیحات شیمیایی دارند و این همان چیزی است که به واقع تاریخ را تغییر می‌دهد.

انتهای پیام

کد N403514