شفیعی: کشورهای اسلامی علیه رژیم صهیونیستی اعمال فشار سیاسی کنند

رژيم صهيونيستي,غزه,روز قدس

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به برگزاری اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی در تهران، بر لزوم اعمال فشار سیاسی کشورهای اسلامی علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به برگزاری اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی در تهران، بر لزوم اعمال فشار سیاسی کشورهای اسلامی علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: برگزاری اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی یک اقدام سیاسی است که باید انجام شود. به هر حال جمع کردن کشورهای اسلامی در شرایط فعلی کار دشواری است و می‌توان اجلاس تروئیکا را به عنوان یک اقدام آنی تشکیل داد.

وی افزود: ما امیدواریم در پی برگزاری اجلاس تروئیکا، کشورهای اسلامی بسیج شوند و علیه رژیم صهیونیستی اعمال فشار سیاسی کنند.

این مدرس دانشگاه درباره سکوت مجامع بین‌المللی و برخی کشورهای اسلامی در قبال حملات رژیم صهیونیستی به غزه، خاطرنشان کرد: ما با یک نظم سیاسی بین‌المللی در سطح جهان مواجه هستیم که چینش کشورها را مشخص کرده است. برخی کشورها مثل اتحادیه اروپا در زمره کشورهای غربی محسوب می‌شوند و برخی کشورهای دیگر هم وابسته به غرب هستند. نهادهای بین‌المللی نیز ساخته کشورهای غربی هستند و بنابراین از آنها تبعیت می‌کنند.

شفیعی ادامه داد: در این شرایط چیزی خارج از این نظم سیاسی دیده نمی‌شود. کشوری مثل عربستان هم در چارچوب نظام جهانی که رهبری آن به عهده غرب است کارکرد مشخصی دارد لذا نمی‌شود از این نظم سیاسی خروجی بهتر از این داشت و در همین چارچوب است که کشورهای اسلامی غربی و نهادهای بین‌المللی در قبال اقدامات رژیم صهیونیستی سکوت می‌کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تاثیر برگزاری راهپیمایی روز قدس در آگاه کردن افکار عمومی نسبت به جنایات اسرائیل در غزه، خاطرنشان کرد: افکار عمومی امروز یک متغیر کلیدی و تاثیرگذار در سیاست خارجی کشورهاست و می‌تواند از سویی بر سیاست‌مداران و جنگ‌سالاران و از سویی بر اقتصادداران موثر واقع شود.

نماینده مردم ممسنی در پایان روز قدس را بخشی از انعکاس افکار عمومی در دنیای اسلام دانست و گفت: با توجه به فراگیر شدن پدیده‌ای به نام روز قدس، برگزاری راهپیمایی در این روز در کشورهای مختلف می‌تواند بر کل جهان تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام

کد N403316