محقق مالزیایی: روز قدس نیاز دنیای اسلام برای رهایی از استبداد است

غزه 93

کوالالامپور – ایرنا – ˈفیصل تهرانیˈ نویسنده و فعال مالزیایی روز دوشنبه روز قدس را نیاز دنیای اسلام به منظور رهایی از چنگال استبداد و ستمکران زمان دانست.

این نویسنده و محقق اهل سنت مالزی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: تعیین آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط امام خمینی (ره) پخش و توزیع بذر اتحاد بین مسلمانان جهان بود و امیدواریم مسلمانان با کنارگذاشتن اختلافات این بذر را به درختی تنومند تبدیل کنند.

این رمان نویس مالزیایی که کتاب ‏های بسیاری را به زبان مالایی نوشته است، گفت: حضور میلیونی مسلمانان در آیین های روز قدس در سراسر جهان می تواند باعث آگاهی بیشتر از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی پناه فلسطین شود و از این مجرا زمینه آزادی قدس فراهم شود.

به گفته وی، رفتار وحشیانه رژیم صیهونیستی بر علیه مردم مظلوم فلسطین به حدی رسیده است که مسلمانان باید هر روز را روز قدس بدانند و با فعالیت های خود علیه این رژیم دست اشغالگران قدس را از قدس شریف کوتاه کنند.

این فعال مالزیایی گفت: رسانه های غربی از ماهیت روز قدس آگاهی دارند و با انعکاس ندادن اخبار مربوط به این روز قصد دارند همبستگی بین مسلمانان را با نگرشی مغرضانه نشان ندهند و به تفرقه بین مسلمین دامن بزنند.

وی با تاکید بر اینکه آزادی قدس بدون روز قدس امکان پذیر نیست، افزود: حضور مسلمانان در آیین های روز قدس می تواند پیامی برای پایان نسل کشی فلسطینیان توسط صهیونیست ها باشد.

این نویسنده مالزیایی خاطرنشان کرد: تجاوز اسرائیل به خاک فلسطین و زیر پا گذاشتن حقوق بشر بحث تازه ای نیست و ریشه در رفتار ددمنشانه رژیم اشغالگر قدس دارد.

وی با اشاره به وقایع این روزها در غزه، گفت: حملات و کشتار روزهای اخیر مسلمانان فلسطین در غزه توسط نظامیان صهیونیست با موارد مشابه آن در سال های گذشته تفاوت زیادی دارد.

تهرانی افزود: حملات اخیر اسرائیل باعث شد مردم کشورهای مختلف از جمله کشورهای غربی این رفتار وحشیانه رژیم صهیونیستی را در تعارض با حقوق بشر بدانند، به طوری که اکنون در شبکه های اجتماعی جبهه گیری های گسترده ای علیه اسرائیل شکل گرفته است.

این فعال مالزیایی تصرح کرد: البته نباید فراموش کرد که برخی از نهادهای بین المللی که می توانند در پایان دادن به خشونت های اسرائیل نقش داشت باشند در مقابل این تجاوزها سکوت کرده و چشم خود را بر نسل کشی مردم فلسطین بسته اند.

وی همچنین گفت: داستان غم انگیزتر این است که برخی از کشورهای اسلامی که دم از اخوت و برادری می زنند نیز اقدام خاصی برای مردم فلسطین انجام نداده اند و این در حالی است که غیرمسلمانان به مظلومیت فلسطین پی برده اند.

دولت مالزی به کتاب ˈحادثه کربلاˈ این نویسنده مالایی و کتاب دیگرش شامل مجموعه ای از اشعار مجوز انتشار نداد.

آساق**د.م**1611
کد N403259