جعبه های سیاه هواپیمای مالزی پیدا شد

اوکراین

درحالیکه مقامات اوکراین می گویند که احتمال می دهند که چیزی شبیه جعبه سیاه هواپیمای سرنگون شده مالزی را یافته اند، رهبران جدایی طلبان هوادار روسیه ادعا کرده اند که جعبه های سیاه این هواپیما را یافته اند و تنها حاضرند آن را در اختیار نمایندگان سازمان بین المللی هوانوردی کشوری قرار دهند.

    الکساندر برودائی، نخست وزیر جمهوری خودمختار دونتسک در یک نشست خبری گفت: “ما امروز موفق شدیم تا جزئیات فنی هواپیما را بیابیم. چیزی که ما گمان می کنیم همان جعبه سیاه این هواپیما باشد. در حال حاضر جعبه های یافت شده را به شهر دونتسک منتقل کرده ایم و تحت کنترل و در اختیار ما هستند.”


     
این نشست خبری ساعاتی پس از انتشار ویدئوی منتسب به مکالمه تلفنی دو تن از جدایی طلبان برگزار شد. در این مکالمه یکی از این افراد از دیگری که در محل سقوط هواپیما است می خواهد تا تلاش کنند و جعبه حاوی اطلاعات پرواز یا همان جعبه سیاه هواپیما را بیابند.
دیگری از او می پرسد آیا این وسیله شبیه یک جعبه کوچک نارنجی رنگ است؟
زمانی که نفر دوم می گوید که چنین جعبه ای را یافته اند، فرد نخست از او می خواهد که آن را مخفی کند تا به دونتسک منتقل شود.
     
ویدئویی که پیشتر منتشر شده بود نشان می داد که فردی که به نظر می رسد از اعضای تیم امداد است، موفق به یافتن یکی از جعبه های سیاه این هواپیما شده است.
     منبع: یورونیوز
 52261

کد N403206