۰

آخرین وضعیت همکاری‌های صنعتی ایران و روسیه

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
ايران,روسيه

آخرین وضعیت همکاری‌های صنعتی ایران و روسیه در دیدار سفیر کشورمان با رئیس اتحادیه کارفرمایان و صنعت‌گران روسیه بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار دو طرف ضمن تشریح آخرین وضعیت همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف صنعتی خواستار توسعه و ارتباط بیشتر شرکت‌های صنعتی دو کشور شدند.

الکساندر شوخین، رئیس اتحادیه کارفرمایان و صنعت‌گران روسیه مشکلات اقتصادی میان دو کشور را به دلایل غیراقتصادی و اعمال تحریم‌ها به خصوص در حوزه بانکی ارتباط داد و گفت: با رویکرد مثبت و سازنده‌ای که در مذاکرات ایران با کشورهای گروه 1+5 دیده می‌شود امیدواریم که نتایج مثبت آن را در روابط اقتصادی روسیه و ایران شاهد باشیم.

وی همچنین ورود دوباره ایران به بازار انرژی را نه تنها برخلاف منافع روسیه ندانست بلکه این اقدام را در جهت شفافیت و رقابت‌پذیری بازار موثر دانست.

مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو نیز همکاری‌های دو کشور در تمامی عرصه‌های صنعتی به ویژه انرژی را مهم ارزیابی و اظهار کرد: روابط اقتصادی پیش از دوره تحریم روندی افزایشی داشت که تشدید تحریم‌ها باعث شد این رقم معکوس شده و سطح روابط اقتصادی کاهش یابد.

وی آمادگی ساختارهای اقتصادی ایران را برای همکاری با اتحادیه کارفرمایان و صنعت‌گران روسیه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، اتحادیه کارفرمایان و صنعت‌گران روسیه نهادی دولتی با هدف هماهنگی میان شرکت‌های صنعتی روسیه با ساختارهای اقتصادی سایر کشورها است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.