با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش‎‎

مراسم ختم ناخدایکم کوروش بایندر برگزار شد

سیاست داخلی

ناخدایکم کوروش بایندر از سال 1358 تا اردیبهشت ماه 1359 در سمت معاون طرح و برنامه نیروی دریایی ارتش مشغول خدمت بود و از سال 1359 تا سال 1362 به عنوان معاون عملیات اداره سوم ستاد مشترک ارتش منصوب و مسئولیت هدایت و هماهنگی عملیات رزمی بین نیروهای سه گانه ارتش را برعهده داشت.

مراسم ختم مرحوم ناخدایکم کوروش بایندر معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس با حضور دریادار سیاری در ستاد این نیرو برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم ختم مرحوم ناخدایکم کوروش بایندر معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس با حضور دریادار سیاری در ستاد این نیرو برگزار شد.

در این مراسم که پیشکسوتان نیروی دریایی ارتش نیز حضور داشتند، ناوبانیار بازنشسته جهانبخش کرمانی از شاگردان ناخدایکم بایندر و سایر همرزمان و پیشکسوتان این نیرو متن‌ها و اشعاری را در وصف آن مرحوم قرائت کردند.

بر اساس این گزارش امیر حیدری رئیس کانون بازنشستگان نیروهای مسلح، علی اکبر صفایی مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران و سید علی استیری معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از حاضران در مراسم ختم ناخدایکم کوروش بایندر بودند.

ناخدایکم کوروش بایندر در سال 1336 به دانشگاه افسری وارد و تا سال 1339 دوره های متعددی را در کشورهای انگلستان و آمریکا سپری کرد.

وی از سال 1358 تا اردیبهشت ماه 1359 در سمت معاون طرح و برنامه نیروی دریایی ارتش مشغول خدمت بود و از سال 1359 تا سال 1362 به عنوان معاون عملیات اداره سوم ستاد مشترک ارتش منصوب و مسئولیت هدایت و هماهنگی عملیات رزمی بین نیروهای سه گانه ارتش را برعهده داشت.

مرحوم ناخدایکم کوروش بایندر از سال 1362 به سمت معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش منصوب و از اواخر همان سال با حفظ سمت به عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی دریا – ساحل مستقر در خلیج فارس مشغول انجام وظیفه شد.

کد N403090